۱۴۰۳-۰۴-۰۲ ۱۲:۲۳ ق.ظ

BBC و اینترنشنال، تریبون ویژه فائزه هاشمی

BBC و اینترنشنال، تریبون ویژه فائزه هاشمی

بی‌بی‌سی فارسی در مطلبی نوشت: « فائزه هاشمی رفسنجانی، در نامه‌ای از داخل زندان اوین به سخنان اخیر حسین مرعشی، دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی، درباره انتخابات مجلس واکنش نشان داد و با «خطا» دانستن دعوت مردم به انتخابات گفت که مردم راه‌حلشان را در انجام «نافرمانی‌های مدنی»،‌ «بی‌اعتنایی» به خواسته‌های حاکمان و افزایش فشار بر حکومت یافتند.»


بی‌بی‌سی فارسی تریبون فائزه هاشمی

بی‌بی‌سی در ادامه نوشت:« او یک ماه پیش از داخل زندان از اصلاح‌طلبان و حزب کارگزاران خواسته بود که انتخابات مجلس را تحریم کنند… فائزه هاشمی،‌ در بخشی از نامه خود به شدت از عملکرد اصلاح‌طلبان انتقاد کرد و «کناره گرفتن عمده اصلاح‌طلبان» از اعتراضات سراسری پارسال را عامل «برجسته و محور شدن» نقش اپوزیسیون خارج از ایران در «جنبش زن،‌ زندگی آزادی» خواند.»


اینترنشنال تریبون فائزه هاشمی


صدای آمریکا تریبون فائزه هاشمی

دیگر رسانه های ضدایرانی از جمله رسانه تروریستی اینترنشنال و صدای آمریکا نیز از اظهارات اخیر فائزه هاشمی دفاع کرده و به آن ضریب داده اند.

فائزه هاشمی در مقاطعی همچون فتنه ۸۸، غائله آبان ۹۸ و اغتشاشات سال گذشته، فعال بوده و اظهارات و عملکرد وی بارها از سوی دسمن مورد تعریف و تمجید قرار گرفته است.

گفتنی است فائزه هاشمی در سال ۹۹ به صورت آنلاین در نشست مرکز مطالعات ایرانی دانشگاه استنفورد شرکت کرده بود. این سازمان ضدایرانی با صهیونیست ها ارتباط نزدیکی داشته و همواره حامی آشوب و اغتشاش در ایران بوده است. عناصر تجزیه طلب نیز ارتباط بسیار نزدیکی با این سازمان ضدایرانی دارند.

بیشتر بخوانید  مجازات سنگین تجاوز به عنف دو مرزبان ترکیه به پناهجوی زن افغان- اخبار افغانستان - اخبار بین الملل تسنیم


شرکت به صورت آنلاین در نشست سازمان ضد ایرانی مرتبط با صهیونیست‌ها

فائزه هاشمی همچنین پیش از این با حمایت از ترامپ و تحریم های ضدایرانی گفته بود :«من یک جایی قبلاً هم گفتم برای ایران دوست داشتم آقای ‌ترامپ انتخاب شود؛ به‌خاطر همین فشارهایی که می‌آورد، بالاخره شاید یک تغییر سیاستی اتفاق بیفتد. شاید اگر فشارهای آقای ‌ترامپ ادامه پیدا می‌ کرد، بالاخره ما مجبور می‌شدیم یک تغییر سیاست‌هایی را داشته باشیم.»!

شراکت رسانه های غربگرا با دشمن در عوض کردن جای ظالم و مظلوم

روزنامه شرق در مطلبی با عنوان «دفاعیه‌ای برای دکتر قره‌حسنلو و همسرش در آستانه روز پزشک» به قلم «عماد باقی» نوشت:«پخش مکرر ویدئوی کوتاهی از تلویزیون که حضور دکتر قره‌حسنلو و همسرش را در صحنه درگیری منجر به جان‌باختن مرحوم عجمیان نشان می‌داد، همین تصور را القا می‌کرد که او در درگیری نقش داشته؛ در‌حالی‌که وقتی فیلم را چندین بار با وکلا به صورت کُند درآورده و بررسی کردیم، متوجه شدیم همان چند ثانیه‌ای که ایشان در فیلم دیده می‌شود، در دور کند ویدئو با دو دست خود در حال نگه‌داشتن دست دو نفر دیگر و بازداشتن آنها از درگیری است که اسکرین‌شات آن از طرف وکلا تحویل دادگاه شد‌ اما به آن توجهی نشد.»


دفاعیه روزنامه شرق برای قاتلان شهید عجمیان

این روزنامه منتسب به جریان غربگرا در ادامه نوشت:« از وضعیت دکتر قره‌حسنلو رقت‌انگیزتر، همسر اوست که بر مبنای همین پرونده‌ای که تشکیل شده، حتی مستحق یک روز مجازات حبس هم نیست.ناراحت‌کننده‌تر از وضعیت این دو، وضعیت دو فرزند دختر و پسر آنها به‌ویژه دختر ۱۲ساله‌ای است که یک سال است پدر و مادرش در زندان‌اند و خاطره صحنه‌های تلخ روز بازداشت پدر در خانه تا ابد در ذهن و روح او خواهد ماند؛ مگر اینکه با توانمندسازی خود از این خاطره عبور کند.»

بیشتر بخوانید  تبلیغ رسانه‌های اسرائیل برای همتی: «نامزدی که حاضر است با بایدن دیدار کند» +عکس

همزمان با مظلوم نمایی از این فرد در یک رسانه داخلی، سایت «صدای آمریکا» نیز به صورت ویژه از این فرد حمایت کرد.


همصدایی صدای آمریکا با روزنامه شرق در دفاع از یکی از قاتلان شهید عجمیان


همصدایی صدای آمریکا با روزنامه شرق در دفاع از یکی از قاتلان شهید عجمیان

حمید قره‌حسنلو، از قاتلان شهید روح‌الله عجمیان که با معاضدت همسر خود، فرزانه قره حسنلو به همراه چند تن دیگر در ضرب و جرح شهید نقش داشته؛ اخیراً در جریان دادگاه بررسی این پرونده اعتراف کرده است که ماهیانه ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان درآمد دارد.

 حمید قره حسنلو و همسرش در جلسات دادگاه صراحتاً نحوه شهادت سید روح‌الله عجمیان را تشریح و به نقش خود در این جنایت اعتراف کردند. همچنین تصاویر و اسناد مرتبط با این واقعه نیز در دادگاه به نمایش در آمد.

۲ نفر از متهمان این پرونده به نام های محمد مهدی کرمی و سیدمحمد حسینی به عنوان عوامل اصلی جنایتی که منجر به شهادت مظلومانه، سیدروح‌الله عجمیان شد؛  ۱۷ دی ماه ۱۴۰۱ به دار مجازات آویخته شدند.