۱۴۰۳-۰۳-۱۰ ۵:۱۹ ب.ظ

۸ کیلومتر تا آزادی قلب یمن/کمپ آوارگان «السویداء» آخرین پروژه سعودی‌ها برای خرید زمان در مارب + نقشه میدانی و عکس

به گزارش مهدنو به نقل از مشرق، در روزهای اخیر رزمندگان یمنی بیشترین توان خود را در محور شرقی بخش صرواح (حومه غربی شهر مارب) متمرکز کردند و موفق شدند بخش های قابل توجهی از مناطق اشغالی را پاکسازی و مواضع را به طور کامل تثبیت کنند.

یک منبع میدانی که تحولات را در حومه غربی شهر مارب از نزدیک دنبال می کند به جزئیات درگیری ها اشاره کرد و گفت: نیروهای یمنی پس از تثبیت مواضع در منطقه «ایدات الراء غربی» ، عملیات را به سمت مناطق شرقی ادامه دادند.

براساس اطلاعاتی که این منبع میدانی در اختیار گذاشته است، رزمندگان یمنی پس از درگیری های سنگین در این محور توانستند کوه «ایدات الراء» را از لوث وجود عناصر ائتلاف سعودی پاکسازی و به طور کامل امن کنند.

این منبع میدانی با بیان این که با پاکسازی های صورت گرفته در این محور، رزمندگان به ۱۱ کیلومتری شهر مارب رسیدند، افزود: مقصد بعدی نیروهای در این محور پیشروی به سمت مناطق و کوه های «ذات الراء، طلعه الحمراء و…» خواهد بود.

در محور شمال غرب شهر مارب (حومه شرقی سه راه الکسارات) نیز پیشروی هایی صورت گرفته و رزمندگان با حملات گسترده موفق شدند نیروهای ائتلاف را عقب برانند و کوه های «حمه الذیاب، الخشب و خلفان» را بازپس بگیرند و به کنترل دربیاورند.

نیروهای یمنی با آزادی این ارتفاعات مهم و راهبردی موفق شدند از این محور خود را به ۸ کیلومتری شهر مارب برسانند و وحشت را بر اردوگاه ائتلاف سعودی حاکم کنند؛ مقصد بعدی رزمندگان در این محور مناطق «الدش، الخرج الایمن، الخرج الاسفل، عطران و…» است.

اعلام الحربی

به گزارش مشرق، کمپ آوارگان «السویداء» نیز که در روزهای گذشته به یک پروژه خبرسازی و دروغ پراکنی برای رسانه های ائتلاف و متهم کردن رزمندگان تبدیل شده در حدفاصل کوه های «الخشب و حمه الحمراء» واقع شده است.

بیشتر بخوانید  محور صهیونیستی-آمریکایی به دنبال تحقق رؤیای از نیل تا فرات است/ پافشاری آمریکا برای مذاکر با تهران به دلیل قدرت ایران است

سعودی که ضربات مهلکی را در روزهای اخیر از سوی نیروهای یمنی متحمل شده و شکست و از دست دادن شهر مارب را قطعی می داند یک جنگ رسانه ای را به راه انداخته و به دروغ مدعی شده که رزمندگان به کمپ آوارگان «السویداء» حمله و غیرنظامیان را هدف قرار می دهند.

ائتلاف که افراد ساکن در این کمپ را به سپری انسانی برای فرار از شکست تبدیل کرده با جنجال رسانه ای به دنبال وقت کشی و زمان خریدن است و در مقابل رزمندگان در این محور سرعت پیشروی ها را کم کردند تا آسیبی به کمپ وارد نشود.

خبرسازی رسانه های سعودی در حالی صورت می گیرد که رزمندگان با اطلاع از هدف ائتلاف برای مظلوم نمایی و سپر کردن آوارگان، وارد کمپ نشده اند و ترجیح داده اند راهبرد دیگری را در دستور کار قرار دهند تا صدمه ای به غیرنظامیان وارد نشود.

البته باید توجه داشت شمار زیادی از آوارگانی که در کمپ السویداء ساکن شده اند اعضای خانواده های گروهک های تروریستی القاعده و داعش هستند که پس از پاکسازی مناطق شمالی استان البیضاء به استان مارب منتقل شدند.

 

به گفته منابع میدانی، همزمان با نزدیک شدن نیروهای ارتش و رزمندگان انصارالله به شهر مارب، ائتلاف سعودی از اعتراض گسترده و قیام مردم هراس دارد و همین مسئله باعث شده به بهانه شیوع کرونا تردد شبانه را ممنوع اعلام کند و به بیان واضح تر حکومت نظامی برقرار کرده است.

از سویی دیگر، اختلاف شدید میان مزدوران، تروریست ها و گروه های شبه نظامی ائتلاف بر سر مسئله دفاع یا عقب نشینی از مارب سعودی ها را نگران و به این نتیجه رسانده که درگیری میان آنان قریب الوقوع است و با بهانه کردن کرونا به دنبال مدیریت شهر است.

بیشتر بخوانید  افزایش 5 درصدی ضریب دستمزد کارگران با حقوق ثابت

به گزارش مشرق، هراس ائتلاف از اعتراض مردم و درگیری میان گروه های مسلح زمانی افزایش یافت که گروهی از افراد ناشناس در بازار سلاح شهر مارب به یکی از افسران منصور هادی حمله کردند و ماشین وی را به غنیمت گرفتند.