۱۴۰۳-۰۳-۰۸ ۶:۲۵ ب.ظ

۸ خوان پرسپولیس و سپاهان برای قهرمانی/ نقش تعیین کننده استقلال در تعیین قهرمان لیگ بیستم +جدول

به گزارش مهدنو به نقل از سرویس ورزش مشرق – لیگ برتر بیستم به هفته‌های پایانی نزدیک شده و تیمها به قهرمانی، کسب سهمیه و از آن سو به سقوط نزدیک شده‌اند تا در ادامه شاهد ۸ هفته نفس‌گیر در لیگ باشیم.

با پیروزی پرسپولیس در روز جمعه در دربی ۹۵ این تیم دوباره به صدر جدول بازگشت و حالا بیش از پیش به کسب پنجمین قهرمانی متوالی در لیگ برتر نزدیک شده است؛ از آن سو سپاهان با محرم نویدکیا به روزهای اوج بازگشته و جدی‌ترین رقیب شاگردان یحیی گل‌محمدی به حساب می‌آید. در این گزارش قصد داریم به بازی‌های باقی‌ مانده پرسپولیس و سپاهان که جدی ترین مدعیان قهرمانی محسوب می شوند بپردازیم تا شاید بتوان تا حدودی قهرمان جدید لیگ را حدس زد.

* شرایط تقریبا برابر پرسپولیس و سپاهان در ادامه لیگ

در ادامه مسابقات لیگ سپاهان به ترتیب با مس رفسنجان (امروز)،  فولاد خوزستان، ماشین سازی تبریز، پیکان، صنعت نفت آبادان، پدیده، ذوب آهن و استقلال بازی خواهد کرد.

پرسپولیس هم به ترتیب ۸ بازی با ذوب آهن (معوقه از هفته ۲۱)، مس رفسنجان، گل گهر، فولاد خوزستان، آلومینیوم اراک، ماشین سازی تبریز، تراکتور، پیکان خواهد داشت.

سپاهان در ۴ بازی (مس، ماشین سازی، صنعت نفت و ذوب آهن) میزبان خواهد بود و در ۴ دیدار (فولاد، پیکان، پدیده و استقلال) باید به زمین حریفان برود.

در مقابل پرسپولیس هم در ۳ بازی (گل گهر، آلومینیوم و تراکتور) در ورزشگاه آزادی به میدان خواهد رفت و در ۵ مسابقه هم ( ذوب آهن، مس رفسنجان، فولاد، ماشین سازی و پیکان) میهمان خواهد بود.

بیشتر بخوانید  ارزیابی حریفان پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا

* گره سرنوشت یحیی و محرم به ۴ تیم

یحیی و محرم در ادامه لیگ ۴ رقیب مشترک خواهند داشت که از قضا ۲ نفر از آنها استقلالی هستند، یکی دیگر پرسپولیسی است و دیگری ذوبی که سرنوشت لیگ تا حدودی به آنها گره خورده است. فولاد با جواد نکونام، ماشین سازی با علیرضا اکبرپور، پیکان با مهدی تارتار و ذوب آهن با مجتبی حسینی رقیبان مشترک سپاهان و پرسپولیس در راه قهرمانی خواهند بود.

* پرسپولیس و امید به تکرار نتایج دور رفت

پرسپولیس

پرسپولیس ۱ – ۱ ذوب آهن

پرسپولیس ۱ – ۰ مس رفسنجان

گل گهر ۰ – ۵ پرسپولیس

پرسپولیس ۲ – ۱ فولاد

آلومینیوم ۲ – ۱ پرسپولیس

پرسپولیس ۲ – ۱ ماشین سازی

تراکتور ۰ – ۱ پرسپولیس

پرسپولیس ۱ – ۰ پیکان

پرسپولیس با تکرار نتایج بازی‌های رفت در ادامه لیگ ۶ برد، یک تساوی و تنها یک باخت خواهد داشت که در این صورت با کسب ۱۹ امتیاز و به امتیاز ۶۴ در روز پایانی لیگ بیستم خواهد رسید.

سپاهان

مس رفسنجان ۱ – ۲ سپاهان

سپاهان ۱ – ۱ فولاد

ماشین سازی ۳ – ۳ سپاهان

سپاهان ۲ – ۱ پیکان

صنعت نفت ۱ – ۲ سپاهان

سپاهان ۱ – ۳ پدیده

ذوب آهن ۱ – ۳ سپاهان

سپاهان ۲ – ۰ استقلال

شاگردان محرم نویدکیا با تکرار نتایج بازی‌های رفت در ادامه لیگ ۵ برد، ۲ تساوی و یک شکست خواهند داشت و با این نتایج ۶۲ امتیازی خواهند شد که این یعنی سپاهان با امید به تکرار نتایج رفت قافیه را به پرسپولیس می‌بازد و شاگردان یحیی قهرمان خواهند شد.

بیشتر بخوانید  سرمربی فولاد، ۱۰ کمک مربی ایرانی دارد

البته این ها همه محاسبات و پیش فرض های روی کاغذ است و قطعا شرایط در دور برگشت و هفته های پایانی با دور رفت کاملا متفاوت خواهد بود و یک اشتباه از سوی هر تیم می تواند به از دست دادن قهرمانی منجر شود.

۸ خوان پرسپولیس و سپاهان برای قهرمانی/ نقش تعیین کننده استقلال در تعیین قهرمان لیگ بیستم +جدول