۱۴۰۳-۰۳-۰۶ ۳:۰۴ ق.ظ

۳گل به خودی در ۳۵ دقیقه /عجیب‌ترین هت‌تریک تاریخ فوتبال با یک حادثه باورنکردنی همراه شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از همشهری‌آنلاین، تیم‌های ملی فوتبال زنان آمریکا و نیوزلند درحالی در رقابت‌های Sheppeleves کاپشاید به مصاف هم رفتند که این دیدار با یک حادثه باورنکردنی در تاریخ فوتبال همراه شد.

«مایکلا مور» بازیکن تیم ملی زنان نیوزیلند در جریان این دیدار در فاصله تنها ۳۶ دقیقه در نیمه اول در باز کردن دروازه تیمش هت‌تریک کرد و این تنها نکته عجیب این اتفاق نبود، چرا که او موفق به ثبت پرفکت هت‌تریک شد. زمانی که بازیکنی در دنیای فوتبال موفق شد سه گل به سه شکل مختلف با پای راست، پای چپ و ضربه سر به ثمر برساند به این موفقیت او با اصلاح پرفکت هت‌تریک اشاره می‌کنند. اولین گل به خودی مور در حالی به ثمر رسید که تنها پنج دقیقه از آغاز این بازی گذشته بود و او دروازه تیمش را با پای راست باز کرد. گل به خودی بعدی در فاصله یک دقیقه پس از گل اولش و با ضربه سر بود و پس از آن نیز با پای چپ توانست هت‌تریکش در گل به خودی را تکمیل کند تا تیم ملی آمریکا بدون هیچ تلاش خاصی در نیمه اول با سه گل از حریفش پیش افتاده باشد. سرمربی تیم ملی زنان نیوزیلند در دقیقه ۴۰ او را از زمین بازی بیرون کشید و مور با چهره‌ای ناراحت و درهم در میان تلاش هم تیمی‌هایش برای دلداری دادن به او روی نیمکت تیمش نشست. این مدافع ۲۵ ساله یکی از بازیکنان باتجربه تیم ملی نیوزیلند به حساب می‌آید و ۴۸ بازی ملی در کارنامه‌اش به ثبت رسانده است. او در سال ۲۰۲۰ موفق شده بود توجه تیم زنان لیورپول را جلب کرده و به این تیم ملحق شود.

بیشتر بخوانید  ایران یک - عراق صفر/ صعود شیرین یوزها به مرحله بعدی جام جهانی با طلسم شکنی

نهایتا تیم ملی آمریکا در نیمه دوم این بازی موفق شد دو گلی توسط اشلی هچ و مالوری پاف به ثمر برساند و در نهایت با نتیجه ۰-۵ در این دیدار به پیروزی برسد.