۱۴۰۳-۰۳-۲۴ ۸:۵۲ ب.ظ

ی و سومین هفته اعتراضات در سرزمین‌های اشغالی/ لاپید: دولت نتانیاهو سقوط خواهد کرد + عکس

سی و سومین هفته اعتراضی علیه طرح اصلاحات قضائی با حضور صدها هزار صهیونیست معترض در خیابان کاپلان، مرکز تل آویو و همچنین در سراسر سرزمین های اشغالی برگزار شد. معترضان قبل از شروع تظاهرات بزرگراه ایالون را مسدود و اقدام به روشن کردن آتش کردند. ساعاتی قبل از برگزاری تظاهرات، طی یک حمله استشهادی، دو صهیونیست نیز به هلاکت رسیدند.

سی و سومین هفته اعتراضات در سرزمین‌های اشغالی/ لاپید: دولت نتانیاهو سقوط خواهد کرد + عکس

ستاد مبارزه تصریح کرد: بسیاری از شهروندانی که در این هفته برای مخالفت با دیکتاتوری، علیرغم تعطیلات تابستانی و گرمای شدید هوا بیرون آمدند، گواهی بر عزم عظیم مبارزان دموکراسی برای نجات کشورشان از دست نتانیاهو و شرکای خطرناک او هستند. در حالی که آنها تهدید به نادیده گرفتن قانون و احکام دیوان عالی، توهین و تهدید به رؤسای نهادهای امنیتی می کنند، همه ما مانند یک دیوار پشت سر رئیس ستاد ارتش، رئیس پلیس، روسای موساد و شین بت ایستاده ایم و می دانیم که در در زمان آزمون، آنها پشت سر حاکمیت قانون خواهند ایستاد، به قانون احترام می گذارند و از اسرائیل در برابر نابودی آن محافظت می کنند.

سی و سومین هفته اعتراضات در سرزمین‌های اشغالی/ لاپید: دولت نتانیاهو سقوط خواهد کرد + عکس

رهبر اپوزیسیون دولت نتانیاهو، یائیر لاپید گفت: این دولت به رئیس ستاد حمله کرد، زیرا از حقیقت متنفر است. نمی خواهد آن را بشنود، اما چاره ای نخواهد داشت. مشکل صلاحیت ارتش اسرائیل نیست. مشکل صلاحیت نتانیاهو است. مشکل این است که دارند ما را از درون نابود می کنند. نتانیاهو کنترلی بر هیچ چیز ندارد. این یک دولت ناکارآمد است و باید به خانه خود برگردد. این دولت سقوط می کند و ما به سمت برگزاری انتخابات می رویم و با یک دولت وحدت واقعی باز می گردیم. یک دولت شایسته، بدون فساد و غیر مسموم که شروع به التیام زخم های مردم اسرائیل خواهد کرد.

بیشتر بخوانید  رئیس جمهور سوار بر خودروی برقی در حیاط دولت +فیلم

جوانان دروزی برای راهپیمایی در کنار فعالان معترض دانشجویی به کاپلان آمدند. معترضان دانشجویی اعلام کردند: ما امشب با افتخار در کنار برادران دروزی خود راهپیمایی می کنیم. در مواجهه با حکومتی که می خواهد جامعه را متلاشی کند، تنها پاسخ می تواند اتحاد و همبستگی باشد.

هاگای لوین، پروفسور صهیونیست اظهار داشت: دولت اسرائیل توسط عناصر افراطی و خطرناکی کنترل می شود که از تبعیض علیه زنان، علیه افراد مسن، علیه سکولارها حمایت می کنند.

لازم به ذکر است که جدیدترین نتایج نظرسنجی منتشر شده در رسانه‌های عبری زبان از افزایش جایگاه بنی گانتس و همچنین کاهش مقبولیت حزب «لیکود» به ریاست نتانیاهو نخست وزیر فعلی رژیم صهیونیستی است.

سی و سومین هفته اعتراضات در سرزمین‌های اشغالی/ لاپید: دولت نتانیاهو سقوط خواهد کرد + عکس

بحران در سرزمین های اشغالی در پی تنش بر سر قانون اصلاحات قضائی و محدود کردن دیوان عالی، به اوج خود رسیده و به رابطه و تعامل مقامات امنیتی و نظامی با دولت نتانیاهو کشیده شده است، تا جایی که این سؤال به وفور در محافل صهیونیستی مطرح می‌شود که در صورت تقابل سخت، نیروهای نظامی و امنیتی تابع نتانیاهو خواهند بود یا دیوان عالی. وضعیت داخلی دولت نتانیاهو نیز چندان مطلوب نیست، به گفته وب سایت صهیونسیتی اخبار ۱۲ نتانیاهو یک پیام مشکل ساز از رهبران جناح های حریدی دریافت کرده است: آنها اصرار دارند که دولت قانون سربازی را در نشست زمستانی کست پیش ببرد و در غیر این صورت به قوانین اصلاحات قضائی رای نخواهند داد.

سی و سومین هفته اعتراضات در سرزمین‌های اشغالی/ لاپید: دولت نتانیاهو سقوط خواهد کرد + عکس