۱۴۰۳-۰۳-۱۰ ۴:۳۳ ب.ظ

یکصدمین روز «طوفان الاقصی»| انفجار در پالایشگاهی در «حیفا»/ مقاومت فلسطین در غزه ۱۰۰ روزه شد/ استعفای قریب الوقوع رئیس شاباک

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، بامداد امروز یکشنبه در یکصدمین روز طوفان الاقصی، ارتش رژیم صهیونیستی اردوگاه‌های المغازی و البریج در مرکز نوار غزه را با توپخانه هدف قرار داد.

شهر دیرالبلح هم در اولین دقایق بامداد امروز هدف حملات توپخانه‌ای ارتش رژیم متجاوز صهیونیستی قرار گرفت.

از سوی دیگر نظامیان رژیم صهیونیستی بامداد امروز یکشنبه به جنین در کرانه باختری اشغالی یورش بردند.

به‌گفته منابع محلی، جوانان مبارز فلسطینی با منفجر کردن بسته‌های انفجاری در برابر نظامیان صهیونیست به مقابله با این تجاوز پرداختند.

تحول مهم بامداد یکصدمین روز طوفان الاقصی، حملات پهپادی پیاپی مقاومت اسلامی عراق به دو پایگاه اشغالگران آمریکایی در خاک سوریه بود.

مقاومت اسلامی عراق بر ادامه حملات خود در پاسخ به جنایات مستمر رژیم صهیونیستی و به‌سبب شراکت و حمایت آشکار آمریکا از این جنایات تأکید کرده است.

 

مخاطبان گرامی مهم‌ترین تحولات یکصدمین روز از عملیات طوفان الاقصی را در ادامه دنبال کنند:

*****************************************************

۱۵:۳۰- مخالفت مجدد مصر با کوچ اجباری فلسطینیان

ریاست جمهوری مصر اعلام کرد که عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور این کشور در دیدار با وزیر خارجه چین بار دیگر مخالفت قاهره را با کوچ اجباری فلسطینیان از اراضی‌شان اعلام کرده است.
مصر و چین با صدور بیانیه‌ای مشترک بر ضرورت آتش بس فوری و کامل و پایان دادن به همه کشتارها و هدف قرار دادن غیرنظامیان در غزه تاکید کردند.

 

۱۷:۱۹- حزب الله لبنان پایگاه «برکه ریشا» را هدف قرار داد

مقاومت اسلامی لبنان در بیانیه پنجم خود اعلام کرد که رزمندگان مقاومت، امروز یکشنبه پایگاه نظامی «برکه ریشا» ارتش اسرائیل را با سلاح‌های مناسب هدف قرار داده و تلفاتی بر رژیم اسرائیل وارد آورده است.

مقاومت اسلامی لبنان در بیانیه ششم خود اعلام کرد که رزمندگان مقاومت، امروز یکشنبه تجمعات نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی را در پایگاه «حدب یارون» هدف حملات راکتی قرار داده و تلفاتی بر رژیم اسرائیل وارد آورده است.

 

۱۴:۵۲- هنیه: ملت فلسطین هرگز از مقاومت دست بر نمی‌دارد 

اسماعیل هنیه،  رئیس دفتر سیاسی حماس اعلام کرد که ملت فلسطین تا زمانی که به حقوق قانونی خود نرسیده‌اند دست از مقاومت برنمی‌دارند.

رئیس دفتر سیاسی حماس ابراز امیدواری کرد که دیوان بین‌المللی دادگستری حکمی صادر کند که عدالت در حق ملت فلسطین اجرا و  کشتار مردم غزه متوقف و عاملان آن محاکمه شود.

وی افزود: القسام دلایل زیادی برای اجرای عملیات طوفان الاقصی داشت که مهمترین آنها تداوم اشغال و تجاوز به مسجدالاقصی، شهر قدس، کرانه باختری و ادامه محاصره غزه است.

 

۱۴:۵۱-حزب الله لبنان نظامیان اسرائیلی را در شهرک «کفر یوفال» هدف قرار داد

در بیانیه چهارم مقاومت اسلامی لبنان آمده است، در راستای حمایت از ملت استوار فلسطین در نوار  غزه و حمایت از مقاومت شجاع و شرافتمند آن، رزمندگان مقاومت اسلامی امروز یکشنبه  ساعت ۱۲:۴۲ نظامیان رژیم صهیونیستی را در شهرک «کفر یوفال» با سلاح های مناسب هدف قرار داد و در نتیجه تلفات قطعی به دشمن وارد شده و شماری کشته زخمی شدند.

 

۱۴:۴۳- شمار شهدای غزه به ۲۳۹۶۸ نفر رسید

 وزارت بهداشت غزه اعلام کرد شمار شهدای حملات اسرائیل به نوار غزه از ۷ اکتبر (۱۵مهرماه) تاکنون به ۲۳ هزار و ۹۶۸ نفر رسیده و همچنین تعداد زخمی‌ها نیز در این مدت به ۶۰ هزار و ۵۸۲ نفر افزایش یافته است.

 

۱۴:۳۹- حزب‌الله تجهیزات جاسوسی اسرائیل را هدف قرار داد

بیشتر بخوانید  خونی شدن تربت اصل امام حسین در روز عاشورا+تصاویر و فیلم

مقاومت لبنان با صدور سومین بیانیه خود از هدف قرار دادن تجهیزات جاسوسی رژیم صهیونیستی در پایگاه «المطله» در مرز لبنان و فلسطین اشغالی با سلاح‌های مناسب خبر داد.

 

۱۴:۳۴- حزب الله تجمع نظامیان اسرائیل را در مرکز نظامی «المرج» هدف حملات موشکی قرار داد

در بیانیه مقاومت اسلامی لبنان آمده است، در راستای حمایت از ملت استوار فلسطین در نوار  غزه و حمایت از مقاومت شجاع و شرافتمند آن، رزمندگان مقاومت اسلامی امروز یکشنبه تجمع نظامیان ارتش اسرائیل را در پایگاه المرج  واقع در مرز لبنان هدف حملات موشکی قرار دادند که در نتیجه تلفات قطعی به دشمن وارد شده و شماری زخمی شدند.

 

۱۴:۲۸- زخمی شدن ۵ نظامی اسرائیلی در درگیری مرز لبنان

رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش دادند، که در درگیری‌های بامداد امروز در نزدیکی مزارع اشغالی شبعا در مرز لبنان، ۵ نظامی رژیم صهیونیستی به شدت زخمی شدند.

 

۱۴:۲۰- انفجار در کریات شمونه

منابع عبری زبان از وقوع انفجار در کریات شمونه در شمال فلسطین اشغالی خبر دادند. رسانه‌های صهیونیستی بدون اشاره به منبع این انفجار گزارش دادند که تحقیقات در این باره در جریان است.

 

۱۴:۱۷- حمله موشکی حزب‌الله به محل استقرار توپخانه‌های اسرائیل

مقاومت اسلامی لبنان با صدور اولین بیانیه خود اعلام کرد: رزمندگان مقاومت اسلامی امروز یکشنبه محل استقرار توپخانه‌های رژیم صهیونیستی را در پایگاه «خربه ماعر»هدف حملات موشکی قرار دادند، در نتیجه آن تلفات قطعی به دشمن وارد شده است.

 

۱۳:۲۸- ارتش اسرائیل در مرز لبنان به حالت آماده باش درآمد

رسانه‌های رژیم صهیونیستی از آماده باش ارتش رژیم اسرائیل در مرز لبنان خبر دادند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، ارتش رژیم صهیونیستی هم اکنون در کل منطقه مرزی لبنان در وضعیت آماده باش قرار دارند.

۱۱:۳۴- انهدام یک دستگاه تانک مرکاوا رژیم صهیونیستی

گردان‌های القسام، شاخه نظامی جنبش حماس اعلام کرد، یک دستگاه تانک مرکاوای ارتش اسرائیل را در شهر «خان یونس» در جنوب نوار غزه با راکت یاسین ۱۰۵ هدف قرار داده است.

گردان‌های القسام افزود: رزمندگان مقاومت با استفاده از مسلسل با کماندوهای ارتش اسرائیل در خان یونس درگیر شدند.

 

۱۱:۰۷- استعفای قریب الوقوع رئیس شاباک رژیم صهیونیستی

یعقوب بئری رئیس اسبق سازمان امنیت و اطلاعات داخلی رژیم صهیونیستی (شاباک) اعلام کرد، رونن بار رئیس کنونی شاباک به نزدیکانش اعلام کرده است که پس از پایان جنگ در غزه از سمت خود استعفا خواهد داد.

۱۰:۴۵- وقوع انفجار در پالایشگاهی در حیفا

منابع خبری از وقوع انفجار مهیب در پالایشگاهی در حیفا در اراضی اشغالی فلسطین خبر‌ می‌دهند.

مرکز آتش نشانی اسرائیل این انفجار را حادثه‌ای عادی و داخلی قلمداد و اعلام کرد: انفجار حیفا در راکتور کارمل اولیونز به دلیل فشار زیاد هوا رخ داده و هیچ خطری به همراه نداشته است.

برخی تحلیلگران صهیونیستی مدعی هستند که باتوجه به عدم حمله موشکی نیروهای مقاومت، حمله سایبری به زیرساخت‌های این پالایشگاه بیشتر محتمل است..(+لینک)

۱۰:۲۶- لیبرمن: نتانیاهو قادر به اداره امور نیست؛ نیازمند کابینه جدیدی هستیم

«آویگدور لیبرمن» رهبر حزب اسرائیل خانه ما در جدیدترین اظهارات خود اعلام کرد کابینه نتانیاهو قادر به اداره امور نیست و تشکیل یک کابینه جدید امری ضروری است.

 

۰۹:۴۷- یورش گسترده نظامیان صهیونیست به کرانه باختری/ بازداشت دو خواهر شهید العاروری

منابع خبری از یورش گسترده نظامیان صهیونیست به کرانه باختری خبر دادند، بر اساس گزارش‌های منتشر شده صهیونیست‌ها اقدام به بازداشت گسترده فلسطینی‌ها کردند، صهیونیست‌ها همچنین خواهران شهید العاروری را اسیر کردند.(+لینک)

بیشتر بخوانید  بر اساس جدول رنگ‌بندی شرکت کنترل کیفیت هوا، ایستگاه‌های سبزرنگ شرایط "پاک"، زردرنگ شرایط "قابل قبول"، نارنجی‌رنگ شرایط "ناسالم برای گروه‌های حساس"، قرمزرنگ شرایط "ناسالم" و بنفش‌رنگ شرایط "بسیار ناسالم" را نشان می‌دهد.

 

۰۹:۱۵-آمار جنایات اشغالگران صهیونیست در یکصدمین روز جنگ غزه

دفتر رسانه‌ای دولتی در غزه آمار جنایات رژیم صهیونیستی و تبعات فاجعه‌بار آن در این منطقه را در نود و نهمین روز جنگ وحشیانه این رژیم علیه غیرنظامیان، ارائه داده و اعلام کرد که خطر مرگ بر اثر گرسنگی و تشنگی در میان ساکنان غزه همچنان رو به افزایش است.(+لینک)

 

مهم ترین اخبار بامدادی یکصدمین روز جنگ غزه

کشته و زخمی شدن ۴نظامی صهیونیست در حملات رزمندگان فلسطینی در نوار غزه

گردانهای قسام شاخه نظامی حماس اعلام کرد که رزمندگانش چهار افسر و نظامی رژیم صهیونیستی را به هلاکت رسانده یا زخمی کردند.

رزمندگان مقاومت همچنین ۱۷ خودروی نظامی ارتش رژیم صهیونیستی را با راکت هدف قرار دادند که به‌طور کلی یا جزئی منهدم شد.

 

بازداشت خواهران شهید العاروری در جریان یورش نظامیان صهیونیست به شمال رام‌الله

نظامیان رژیم صهیونیستی در جریان یورش به شهر البیره و شهرک عاروره در شمال رام‌الله در کرانه باختری، دو خواهر شهید صالح العاروری از رهبران برجسته جنبش حماس به‌نامهای دلال و فاطمه العاروری را پس از حمله به منازلشان بازداشت کردند.

 

واکنش مصر به اظهارات نتانیاهو درباره محور فیلادلفیا

احمد ابوزیاد سخنگوی وزارت خارجه مصر در واکنش به اظهارات بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره محور فیلادلفیا: ما همچنان به‌طور کامل بر مرزهای خود مسلط هستیم.

وی بار دیگر بر نقش مصر در جمع‌آوری کمکهای بشردوستانه به نوار غزه تأکید و رژیم صهیونیستی را به کارشکنی در برابر آن متهم کرد.

 

عقب‌نشینی نظامیان صهیونیست از جنین و اردوگاه آن پس از چندین ساعت یورش

نظامیان رژیم صهیونیستی پس از چندین ساعت یورش به جنین و اردوگاه آن در کرانه باختری اشغالی از این مناطق عقب‌نشینی کردند.

 

یورش نظامیان صهیونیست به جنوب‌شرقی بیت‌لحم و بازداشت یک جوان

نظامیان رژیم صهیونیستی به شهرک تقوع در جنوب شرقی بیت‌لحم در کرانه باختری یورش بردند که طی آن یک جوان به‌نام فادی البدن را بازداشت کردند.

 

تظاهرات گسترده مردمی در واشنگتن و لندن در همبستگی با مردم غزه

شهر واشنگتن پایتخت آمریکا با وجود حمایت همه‌جانبه و نامحدود دولت این کشور از جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم نوار غزه، شاهد تظاهراتی مردمی در مخالفت با این تجاوزات بود.

در لندن نیز تظاهرات باشکوهی در همبستگی با مردم غزه برگزار شد.

 

یورش نظامیان صهیونیست به شرق قلقیلیه و بازداشت ۱۷ فلسطینی در سلفیت

نظامیان رژیم صهیونیستی در یورش به شهرک بدیا در غرب سلفیت در کرانه باختری، ۱۷ فلسطینی را بازداشت کردند.

صهیونیستها همچنین بامداد امروز یکشنبه به شهر نابلس و نیز شهرک عزون در شرق قلقیلیه یورش بردند.

 

بازداشت دو جوان در شمال غربی رام‌الله

نظامیان رژیم صهیونیستی در جریانی یورش به شهرک المزرعة الغربیه در شمال غربی رام‌الله واقع در کرانه باختری اشغالی، دو جوان فلسطینی را بازداشت کردند.

 

حمله توپخانه‌ای سنگین رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان

ارتش رژیم صهیونیستی مناطقی در جنوب لبنان از جمله وادی شبعا، جبل السدانه و ارتفاعات کفرشوبا را با توپخانه به‌شدت گلوله‌باران کرد.

 

ادامه حملات توپخانه‌ای شدید ارتش رژیم صهیونیستی به خان‌یونس

منابع خبری از ادامه حملات توپخانه‌ای شدید ارتش رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف خان‌یونس در جنوب نوار غزه خبر دادند.

بیشتر بخوانید  آمار شگفت قربانیان زمستان و تابستان در اروپا

 

نبرد سنگین رزمندگان مقاومت در کرانه باختری با نظامیان متجاوز صهیونیست درمحورهای مختلف

گردانهای قسام، شاخه جنین در کرانه باختری: رزمندگان ما با نظامیان صهیونیست در محورهای مختلف جنین به‌شدت درگیر شده‌اند.

مبارزان فلسطینی همچنین با بسته‌های انفجاری، متجاوزان صهیونیست را هدف قرار دادند.

 

ادامه یورش بامدادی نظامیان صهیونیست به شهر جنین در کرانه باختری

منابع خبری از تدوم یورش نظامیان صهیونیست به شهر جنین در کرانه باختری خبر دادند.

 

حمله نظامیان صهیونیست به مناطقی اطراف رام‌الله و الخلیل

نظامیان رژیم صهیونیستی بامداد امروز به شهرک بیت امر در شمال الخلیل و شهرک المزرعة الغربیه در شمال غربی رام‌الله واقع در کرانه باختری اشغالی یورش بردند.

 

تظاهرات در برابر کاخ سفید و درخواست برای توقف فوری جنگ علیه غزه

شهروندان آمریکایی با برگزاری تظاهرات در برابر کاخ سفید خواستار آتش‌بس فوری در نوار غزه و همچنین توقف حمایتهای دولت آمریکا از اشغالگران صهیونیست در ارتکاب جنایات مستمر علیه مردم فلسطین شدند.

 

افزایش آمار فلسطینیان بازداشت‌شده در کرانه باختری به مرز ۶هزار نفر از هفتم اکتبر

هیئت اسیران و باشگاه الاسیر فلسطینی از افزایش آمار بازداشت‌شدگان فلسطینی در کرانه باختری از هفتم اکتبر (آغاز عملیات طوفان الاقصی) به ۵۸۵۰ نفر خبر داد و افزود اشغالگران صهیونیست تقریباً از آن تاریخ هر روز ۳۰ شهروند فلسطینی را بازداشت کرده‌اند.

 

۰۱:۰۶ ـ بیانیه مقاومت اسلامی: دو پایگاه اشغالگران آمریکایی را در عمق خاک سوریه هدف قرار دادیم

 مقاومت اسلامی عراق در بیانیه‌ای: در ادامه رویکرد ما در مقاومت علیه نظامیان اشغالگر آمریکایی در عراق و منطقه و در پاسخ به جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه، رزمندگان مقاومت اسلامی عراق، پایگاه‌های اشغالگران آمریکایی در میدان العمر و روستای الخضراء در عمق خاک سوریه را با استفاده از پهپادهای خود هدف قرار دادند.

مقاومت اسلامی تأکید می‌کند که همچنان به درهم کوبیدن مواضع و پایگاههای دشمن ادامه خواهد داد.

 

۰۱:۰۱ ـ حملات توپخانه‌ای ارتش رژیم صهیونیستی به اردوگاه‌های المغازی و البریج

ارتش رژیم صهیونیستی بامداد امروز یکشنبه، اردوگاه‌های المغازی و البریج در مرکز نوار غزه را با توپخانه هدف قرار داد.

 

۰۰:۴۹ ـ یورش گسترده نظامیان صهیونیست به جنین

نظامیان رژیم صهیونیستی بامداد امروز یکشنبه به جنین در کرانه باختری اشغالی یورش بردند.

جوانان مبارز فلسطینی با منفجر کردن بسته‌های انفجاری در برابر نظامیان صهیونیست به مقابله با این تجاوز پرداختند.

 

۰۰:۲۶ ـ مخالفت مصر با استقرار نظامیان صهیونیست در مرز با غزه

منابع خبری گزارش دادند که مصر با پیشنهاد تل‌آویو برای استقرار نظامیان اسرائیلی در مناطق مرزی مصر و نوار غزه مخالفت کرده است.

 

۰۰:۲۲ ـ تظاهرات در پایتخت لهستان در همبستگی با غزه و محکومیت جنایات اشغالگران

شهروندان لهستانی در تظاهراتی در ورشو بر همبستگی خود با مردم مظلوم غزه تأکید و جنایات مستمر رژیم صهیونیستی علیه آنها را محکوم کردند.

 

۰۰:۰۷ ـ حمله توپخانه‌ای رژیم صهیونیستی به منازل مردم در دیرالبلح

منابع خبری از حمله توپخانه‌ای رژیم صهیونیستی به منازل مردم در دیرالبلح واقع در مرکز نوار غزه خبر دادند.

 

۰۰:۰۲ ـ تظاهرات مقابل سفارت رژیم صهیونیستی در هلسینکی پایتخت فنلاند

شهروندان فنلاندی با برگزاری تظاهرات در برابر سفارت رژیم صهیونیستی در هلسینکی بر همبستگی خود با مردم مظلوم غزه و محکومیت جنایات مستمر اشغالگران تأکید کردند.

 

این خبر به‌روزرسانی می‌شود.

 

[ad_2]

Source link