۱۴۰۳-۰۳-۰۶ ۲:۵۵ ق.ظ

گفتگوی تلفنی وزرای امور خارجه ایران و ترکیه

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگویی تلفنی با هاکان فیدان وزیر امور خارجه ترکیه در خصوص روند توسعه مناسبات دو کشور، پیگیری توافقات اخیر روسای جمهور دو‌کشور و تحولات فلسطین و جنایات صهیونیست ها در غزه گفتگو و تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به توافق های صورت گرفته در جریان سفر اخیر جناب آقای دکتر رئیسی رئیس جمهور کشورمان به آنکارا، بر ضرورت استمرار تلاش مشترک برای اجرای توافقات تاکید کرد.

امیرعبداللهیان با اشاره به تحولات اخیر در غزه و تداوم جنایات صهیونیست ها علیه مردم مظلوم فلسطین، به برگزاری نشست آتی وزرای امور خارجه سازمان همکاری های اسلامی اشاره کرد و ابراز امیدواری نمود در این نشست کشورهای اسلامی به نتایج و اقدامات موثر در جهت توقف نسل کشی رژیم اشغالگر و آپارتاید اسراییل نائل آیند.

هاکان فیدان وزیر خارجه ترکیه نیز در این تماس تلفنی سفر اخیر رئیسی به آنکارا را مهم و تاریخی برشمرد و بر اراده دولت ترکیه برای پیشبرد همکاری ها با جمهوری اسلامی ایران تاکید نمود.

وزیر خارجه ترکیه همچنین ضرورت هماهنگی بین کشورهای اسلامی برای مقابله و توقف تجاوزات صهیونیستها را مورد تاکید قرار داد.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

بیشتر بخوانید  شرط بهره مندی از طرح کالابرگ الکترونیک خرید حداقل 200 هزار تومان شد- اخبار کار آفرینی و اشتغال - اخبار اقتصادی تسنیم