۱۴۰۳-۰۳-۰۶ ۲:۳۵ ق.ظ

گزارش اختصاصی از جنایات صهیونیستها در بیمارستان شفا غزه

[ad_1]

به گزارش سایت عربی خبرگزاری تسنیم، ارتش اشغالگر اسرائیل در بزرگترین جنایت خود در ماه مبارک رمضان بار دیگر و بدون اعلان قبلی به مرکز درمانی شفا در شهر غزه یورش برد و با تیراندازی و بمباران شدید محیط اطراف این مرکز درمانی را  هدف حملات خود قرار داد. این جنایت زمانی آغاز شد که نیروهای ویژه با لباس های غیرنظامی و کاملاً مسلح با همراهی خودروهای نظامی پس از یورش از ضلع جنوبی بیمارستان، آن را بطور کامل محاصره کردند.

 

.

 

خلیل الدقران، سخنگوی بیمارستان شهدای الاقصی: از ابتدای این تهاجم بیمارستان های نوار غزه با حملات شدیدی مواجه بوده اند. آخرین آنها حمله به مرکز درمانی شفا در روز گذشته بود که توسط دشمن محاصره شد. درحال حاضر تمامی مجموعه به همراه بیماران و مجروحان آن در محاصره است. هزاران آواره داخل این بیمارستان تجمع کرده اند و معلوم نیست سرنوشت آنها چه خواهد بود.

نوار غزه , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) , بیمارستان شفا غزه ,

این بیمارستان بارها محاصره شده است و این سومین بار است که به محاصره نیروهای اسرائیلی در می آید. درجریان حملات دشمن صهیونیستی، اکثر بیمارستان های نوار غزه از مدار خدمت رسانی خارج شده اند. نیروهای اشغالگر با حمله به کادر پزشکی و همچنین خبرنگاران حاضر در بیمارستان در زیر بمباران شدید آوارگان را مجبور به ترک بیمارستان کردند و ده ها نفر از آنها را دستگیر کردند. این جنایت نشان می‌دهد که اشغالگران اسرائیلی به دنبال گسترش دایره جنایات خود. هدف قرار دادن کادر درمان و از کار انداختن کامل بیمارستان ها در نوار غزه هستند.

اسماعیل الثوابتة، مدیر کل دفتررسانه ای دولت غزه در این رابطه گفت: «در ساعات اولیه بامداد امروز، نظامیان رژیم صهیونیستی به همراه تانک ها و پهپادهای خود به مرکز درمانی شفا یورش بردند و با نقض آشکار قوانین بین الملل این بیمارستان را هدف بمباران شدید قرار دادند.»

بیشتر بخوانید  واکنش یمن به تجاوز جدید آمریکا و متحدانش: حمایت ما از فلسطین و عملیات علیه اشغالگران هرگز متوقف نخواهد شد

نوار غزه , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) , بیمارستان شفا غزه ,

درجریان این حملات تعداد زیادی شهید و مجروح شدند از جمله آوارگانی که در محوطه بیمارستان اسکان داده شده بودند. تیم های پزشکی به دلیل تیراندازی شدید رژیم صهیونیستی امکان خدمت رسانی به همه این شهدا و مجروحین را ندارند. امروز ارتش اشغالگر اسرائیل بسیاری از تیم های پزشکی و همچنین کارکنان مطبوعاتی را دستگیر کرده و با این اقدامات قوانین بین المللی را نقض کرده است. دشمن صهیونیستی بازداشت شدگان را مجبور به درآوردن لباس هایشان کرد و مورد ضرب و شتم شدید قرار داد و سپس به مکان نامعلومی منتقل کرد. بیمارستان شفا برای سومین بار در جریان تهاجم دشمن مورد حمله قرار گرفت.

ارتش اشغالگر تعدادی از ساختمان ها و راهروهای این بیمارستان را بمباران کرد و ویرانی های زیادی در بخش های مختلف آن به بار آورد. این امر منجر به اخلال در روند کلیه خدمات این بیمارستان شد، آن هم درحالی که این مرکز در هفته های اخیر بار دیگر فعالیت خود را آغاز کرده بود.

 

 

جنایت بیمارستان شفا درحالی رخ می دهد که مردم فلسطین در برابر بزرگترین جنایاتی که رژیم صهیونیستی در عصر جدید بر ضد بشریت مرتکب شده است، همچنان استوار مقاومت می کنند. همچنین هیچ یک از مدعیان حقوق بشر مانع جنایات اسرائیل پس از گذشت ۱۷۰ روز از جنگ نمی شوند.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link