۱۴۰۳-۰۳-۲۴ ۷:۵۴ ب.ظ

کاهش قیمت ۴ خودروی پرطرفدار ایران خودرو

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت خودروهای داخلی و مونتاژی از اواسط فروردین ۱۴۰۲ در روند نزولی قرار گرفته است.

در برخی از روزها به واسطه انتشار اخبار یا افزایش قیمت ارز از شدت این روند نزولی کاسته شده است، اما اگر به نمودار قیمتی اکثر خودروهای داخلی و مونتاژی نگاهی شود، کاهش قیمت به وضوح مشخص است.

بازار خودروهای داخلی امروز شاهد کاهش قیمت چهار خودرو بود که تمام آن‌ها از سبد محصولات ایران خودرو بودند.

قیمت پژو ۲۰۷i دنده‌ای، خودروی پرفروش و جوان‌پسند ایران خودرو امروز با سه میلیون تومان کاهش قیمت به عدد نهایی ۶۲۵ میلیون تومان در بازار آزاد رسید.

پژو پارس LX TU۵، امروز چهار میلیون تومان کاهش قیمت را تجربه کرد تا با قیمت نهایی ۶۱۲ میلیون تومان در بازار آزاد خرید و فروش شود.

قیمت رانا پلاس، سدان نه‌چندان محبوب ایران خودرو دو میلیون تومان کاهش یافت. این خودرو در بازار امروز با قیمت نهایی ۴۸۷ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

دنا پلاس ۶ دنده توربو، قدرتمندترین سدان دنده‌ای ایران خودرو امروز همانند رانا پلاس چهار میلیون تومان کاهش یافت و با قیمت نهایی ۷۴۴ میلیون تومان در بازار حاضر شد.

قیمت خودروهای مونتاژی

قیمت خودروهای مونتاژی همانند خودروهای داخلی، امروز کاهشی بود، تمام خودروهای مونتاژی که امروز شامل کاهش قیمت شدند از سگمنت کراس‌اوورها بودند.

چری تیگو ۷ IE، کراس‌اوور چابک و میدل سایز چری امروز با ۳۰ میلیون تومان کاهش قیمت پرچم‌دار کاهش قیمت در بین محصولات مونتاژی بود. این محصول مدیران خودرو امروز در بازار آزاد با قیمت یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

بیشتر بخوانید  قصد اوکراین از حمله به کرملین چه بود؟

فیدلیتی پرایم ۵ نفره، محبوب‌ترین محصول حال حاضر گروه بهمن امروز با ۲۰ میلیون تومان کاهش قیمت با عدد نهایی یک میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان در بازار معامله می‌شود.

هایما S۵ اتوماتیک، دومین کراس‌اوور پرفروش ایران خودرو، امروز با پنج میلیون تومان کاهش قیمت با عدد یک میلیارد و ۲۱۰ میلیون تومان در بازار آزاد حاضر شد.

پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته جاری

با توجه به اولتیماتوم روز گذشته کمیسیون صنایع و معادن مجلس به وزیر صمت در رابطه با تسریع فرایند واردات خودرو و وجود ثبات در بازار ارز می‌توان انتظار داشت که روند نزولی قیمت خودرو حداقل تا پایان این هفته ادامه داشته باشد.