۱۴۰۳-۰۳-۰۶ ۲:۵۳ ق.ظ

چه کسانی به تزریق دوز سوم واکسن کرونا نیاز دارند؟

کارشناسان سازمان LifeSpan که یک سازمان ارشد بهداشتی در نیویورک است، اصرار دارند که “دوز سوم” واکسن برای افرادی که در گروه “نقص ایمنی” قرار دارند، به آن‌ها “محافظت اساسی” می‌دهد.

مرکز کنترل بیماری‌های ایالات متحده از افرادی که دارای سیستم ایمنی ضعیف‌تر از حد معمول یا بسیار ضعیف هستند، خواسته تا با افزایش شیوع جهش یافته دلتا، دوز اضافی واکسن COVID-۱۹ را دریافت کنند.

کارشناسان تأکید کردند که “دوز سوم” لایه دیگری از حفاظت را برای افراد مسن و همچنین همه بزرگسالان مبتلا به HIV، ایدز و سرطان و کسانی که پیوند اعضا داشته اند، ایجاد می‌کند.

بیش از ۴۰ درصد از افرادی که کاملاً واکسینه شده و سپس به ویروس کرونا مبتلا شده و به بیمارستان منتقل شده اند، دارای ایمنی ضعیف هستند.

دستورالعمل‌های CDC توصیه می‌کنند که حداقل ۴ هفته پس از تکمیل سری اولیه واکسیناسیون، برای تزریق دوز اضافی منتظر بمانید و باید همان نوع واکسنی باشد که در ابتدا دریافت کرده اید.

این سازمان تأکید کرد که دوز واکسن تقویت کننده می‌تواند عوارض جانبی مشابه دوز دوم را به دنبال داشته باشد. در ایالات متحده، حداقل ۳ درصد از بزرگسالان دارای شرایطی هستند که باعث نقص ایمنی آنها می‌شود.

بیشتر بخوانید  چرا برخی نمی‌توانند با «رژیم» لاغر شوند؟