۱۴۰۳-۰۳-۰۸ ۶:۲۷ ب.ظ

چشم طمع پاکستان به نفت ارزان روسیه- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، نشریه نیکی آسیا روز سه شنبه به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که پاکستان امیدوار است نفت خام بیشتری از روسیه وارد کند و ممکن است از پالایشگاه نفتی که قصد دارد با تامین مالی عربستان سعودی بسازد، برای پالایش آن نفت استفاده کند.

بر اساس این گزارش، چهار شرکت نفتی برتر پاکستان یادداشت تفاهمی با شرکت دولتی آرامکوی عربستان برای یک مجتمع پتروشیمی پالایشگاهی ۱۰ میلیارد دلاری با ظرفیت فرآوری نفت خام حداقل ۳۰۰ هزار بشکه در روز به همراه یک تاسیسات پتروشیمی امضا کردند.

این در حالی است که این کشور به تازگی واردات نفت خام از روسیه را آغاز کرده است. اولین تحویل در ماه ژوئن بر اساس توافقی که دو کشور منعقد کردند انجام شد. این محموله به یوان چین پرداخت شد.

نشریه نیکی آسیا به نقل از یک مقام دولت پاکستان که از این تحولات مطلع است، نوشت: پاکستان قصد دارد واردات نفت خود از روسیه را افزایش دهد که منجر به نیاز به ظرفیت پالایشگاهی بیشتر در پاکستان خواهد شد.

این مقام افزود: پالایشگاه پیشنهادی در گوادر احتمالا به پالایش حجم فزاینده نفت خام روسیه کمک خواهد کرد.

پاکستان در واردات نفت خام روسیه که به دلیل تحریم‌ها از ورود به بازارهای غربی منع شده است، به همسایه خود یعنی هند پیوسته است.

این مقام پاکستانی در ادامه تأکید کرد که واردات نفت خام از روسیه موفقیت آمیز بوده است.

عربستان سعودی و امارات متحده عربی به طور سنتی تامین کنندگان اصلی نفت پاکستان بوده‌اند.

بیشتر بخوانید  مقاومت عراق: عین‌الاسد در عراق و دو پایگاه آمریکایی‌ها را در سوریه هدف قرار دادیم

به گفته رویترز، برخی از مقامات و تحلیلگران به دلیل کمبود ارز خارجی و محدودیت در پالایشگاه ها و بنادر، تردید دارند که پاکستان به هدف خود برای رساندن واردات نفت خام روسیه به دو سوم از کل واردات این محصول دست یابد.

انتهای پیام/

 

[ad_2]

Source link