۱۴۰۳-۰۴-۰۲ ۱:۱۶ ق.ظ

پیام شدیداللحن واشنگتن به عراقی‌ها در پی حمله به «عین الاسد»

منابع عراقی، شامگاه (چهارشنبه)، از پیام شدیداللحن آمریکا به سیاستمداران عراقی در پی حملات راکتی به پایگاه‌های این کشور خبر دادند.

منابع عراقی، بامداد و بعدازظهر امروز، از حملات گسترده راکتی به پایگاه‌های آمریکا در اربیل و استان الانبار خبر دادند.

پایگاه خبری «شفق نیوز» به نقل از یک منبع دولتی مدعی شد که برخی از دیپلمات‌های آمریکایی، امروز، به واسطه چند مقام دولتی عراقی «پیامی شدیداللحن» به سیاستمدار عراقی در ارتباط با حملات اخیر منتقل کرده‌اند.

طبق این گزارش، در این پیام اشاره شده است که واشنگتن به زودی به گروه‌هایی که در حمله به منافع و اهداف آمریکایی دست داشته‌اند، پاسخ خواهد داد.

منابع عراقی، بعدازظهر امروز، از شلیک ده‌ها راکت به سمت پایگاه آمریکایی عین الاسد در غرب عراق خبر دادند. پس از انتشار گزارش حمله، گروهی به نام «ثأر المهندس» رسما در بیانیه‌ای اعلام کرد که مقر نظامیان آمریکایی در پایگاه عین الاسد را با ۳۰ راکت گراد هدف حمله قرار داده است.

با این حال، «وین ماروتو» سخنگوی ائتلاف آمریکایی مدعی شد که این پایگاه با چهارده راکت هدف قرار گرفته است.

مارتو همچنین در پیامی اعلام کرد که سه نظامی در این حمله مجروح شده‌اند و تنها پس از گذشت چند دقیقه و با اصلاح پیام پیشین خود گفت که این حمله به جراحت دو تن انجامیده است.

پس از تأیید این حمله از سوی ارتش عراق و ائتلاف بین‌المللی موسوم به ضد داعش، منابع خبری گزارش دادند که بالگردهای آمریکا به صورت گسترده بر فراز عین الاسد به پرواز درآمده‌اند.

از سوی دیگر، منابع عراقی بامداد امروز نیز گزارش داده بودند که محل استقرار نیروهای آمریکا در اربیل (شمال عراق)‌ با ۲۰ راکت و سه پهپاد هدف حمله قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید  ظریف حاج قاسم را ترور شخصیتی کرد

همزمان با انتشار گزارش حمله محل استقرار نظامیان آمریکا در عین الاسد، منابع سوری نیز خبر دادند که بزرگترین پایگاه آمریکا در شرق سوریه نیز هدف حمله پهپادی قرار گرفته است.