۱۴۰۳-۰۲-۳۱ ۷:۲۳ ق.ظ

پاسخ نماینده ایران به گزافه گویی های نماینده آمریکا و انگلیس

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم،‌ زهرا ارشادی در جلسه شورای امنیت سازمان ملل به  گزافه‌گویی‌های نماینده آمریکا و انگلیس واکنش نشان داد.

متن پاسخ نماینده ایران به‌شرح زیر است:

خانم رئیس،
نماینده آمریکا و انگلیس بار دیگر با مقصر دانستن ایران تلاش کرد مسئولیت خود را در قبال اوضاع کنونی سوریه و منطقه انکار کند.

جمهوری اسلامی ایران قویاً این اتهامات را رد می‌کند. ایران هرگز به‌دنبال کمک به سرریز مناقشه در منطقه نبوده است و به‌دنبال تشدید یا گسترش تنش به کل منطقه نیست. علی‌رغم ابراز نگرانی از سرریز تنش در منطقه، آمریکا تلاش می‌کند از این وضعیت برای بی‌ثبات کردن سوریه و منطقه سوءاستفاده کند.

ایالات متحده مسئول تمام جنایات رژیم اسرائیل است. اقدامات وحشیانه و نسل‌کشی در غزه بدون رضایت صریح و حمایت همه‌جانبه سیاسی، مالی و نظامی و همچنین مشارکت آمریکا امکان‌پذیر نبود. باعث تعجب است که ایالات متحده در مورد حمایت از غیرنظامیان در غزه صحبت می‌کند و همچنین نگرانی‌های خود را در مورد نقض قوانین بشردوستانه ابراز می‌کند، در عین حال بیش از شش ماه است که شورای امنیت را از اقدام فوری و مناسب برای توقف جنگ در غزه متوقف کرده است.

اگر ایالات متحده واقعاً به غیرنظامیان اهمیت می‌دهد و حقوق بین‌الملل بشردوستانه را رعایت می‌کند، باید از سرزنش ایران خودداری کند و به‌عوض رژیم اسرائیل را مجبور به اجرای قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل در مورد آتش‌بس کند.

و اما اتهامات انگلیس؛ به‌جای انداختن تقصیر به گردن دیگران، انگلیس باید با اشتباهات خود مقابله کند و سیاست‌های زیانبار خود را که بر مردم منطقه تأثیر منفی گذاشته است، اصلاح کند. رنج طولانی‌مدت مردم فلسطین را که بیش از هفت دهه ادامه دارد، می‌توان مستقیماً در سیاست‌های استعماری بریتانیا ردیابی کرد.

بیشتر بخوانید  مشرق نیوز - عکس/شخصیت ها در مجلس ترحیم آیت‌الله رحیمیان

 

انتهای پیام/.+

[ad_2]

Source link