۱۴۰۳-۰۳-۲۷ ۱۰:۰۰ ق.ظ

ولید جنبلاط: سخنان سید حسن نصرالله کاملاً دقیق و واقع بینانه بود

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «ولید جنبلاط» رئیس سابق حزب سوسیالیست ترقی‌خواه لبنان طی سخنانی درباره سخنرانیِ روز گذشته «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله اعلام کرد که سخنرانی سید حسن نصرالله کاملاً متوازن و واقع‌بینانه بود.

جنبلاط در گفت‌وگو با شبکه او تی‌وی اظهار داشت: سخنان سید حسن نصرالله در توصیف وضعیت غم‌انگیز مردم فلسطین از ۷۵ سال گذشته و اشغالگری رژیم اسرائیل در فلسطین و شرایط غزه و قتل‌عام غیرنظامیان توسط این رژیم، کاملاً واقع‌بینانه و دقیق بود.

وی افزود: سید نصرالله به‌خوبی توضیح داد که تصمیم برای آغاز عملیات طوفان الاقصی در ۷ اکتبر یک تصمیم فلسطینی بود که توسط مقاومت فلسطین گرفته شد و مقاومت فلسطین قبل از هر چیزی بخشی از ملت فلسطین است. همچنین دبیرکل حزب‌الله، آمریکا را مسئول جنایات اسرائیل در غزه دانست و من هم همین نظر را دارم و غرب و آمریکا را مسئول می‌دانم.

جنبلاط درباره مواضع آمریکایی‌ها که بعد از سخنرانی سید حسن نصرالله گفتند نمی‌خواهند درگیری‌ها گسترش پیدا کند و به لبنان کشیده شود گفت: آمریکایی‌ها اگر راست می‌گویند بیایند و در غزه اعلام آتش‌بس کنند و محاصره این منطقه را بردارند و گذرگاه رفح را برای امدادرسانی به مردم غزه باز کنند.

این سیاستمدار لبنانی در پایان تأکید کرد: حماس به‌نمایندگی از اعراب می‌جنگد و یک جنبش فلسطینی است. همه احتمالات وجود دارد و ما نمی‌دانیم اهداف و مقاصد متجاوزانه اسرائیل چیست.

انتهای پیام/؛+

[ad_2]

Source link

بیشتر بخوانید  هواشناسی ایران 1402/05/04؛ هشدار فعالیت سامانه بارشی در 10 استان/ افزایش دما در برخی مناطق کشور- اخبار هواشناسی - اخبار اقتصادی تسنیم