۱۴۰۳-۰۳-۰۸ ۵:۱۹ ب.ظ

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی: لبنان را به عصر حجر بازمی گردانیم

از رسانه های فلسطینی «یوآو گالانت» روز سه شنبه در جریان بازدید از مرزهای شمالی فلسطین اشغالی با لبنان افزود: هشدار می دهم درصورتی که حزب الله خطایی مرتکب شود، در بکارگیری تمام قدرت خود در حمله به سراسر خاک لبنان تردید نخواهیم کرد.

وحشت مسئولان رژیم صهیونیستی از هر اقدامی از سوی حزب الله لبنان همزمان با اختلافات و درگیری های داخلی این رژیم، آن ها را واداشته تا برای جبران ابهت فروریخته خود، به طور مداوم اقدام به تهدید کنند.

این درحالی است که رسانه های صهیونیستی طی چندماه گذشته بارها بر وحشت رژیم صهیونیستی از هرگونه عملیات از سوی حزب الله لبنان تاکید کرده اند.

روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» پنجشنبه گذشته در مطلبی در رابطه با بحران داخلی رژیم صهیونیستی به دلیل لایحه تغییرات قضایی، نوشت: در سایه کودتای قضایی، سناریوی حمله موشکی مشترک از لبنان، غزه و ایران به یک احتمال واقعی تبدیل شده است.

این رسانه صهیونیستی با اشاره به تحولات اخیر در فلسطین اشغالی، افزود که این تحولات فرصت تاریخی برای حماس و حزب الله برای ضربه زدن به رژیم صهیونیستی را فراهم کرده است.

هاآرتص ادامه داد که با توجه به تضعیف بازدارندگی و عدم حمایت بین المللی، حزب الله و حماس فرصت اقدام همزمان علیه رژیم اسرائیل را در دو جبهه درک می‌کنند.

این روزنامه صهیونیستی افزود: شلیک ۱۰ هزار موشک از لبنان و پنج هزار راکت از نوار غزه به سمت فلسطین اشغالی، اعداد خیالی نیستند.

پیش از این رسانه‌های اسرائیلی گزارش داده بودند که ارتش رژیم صهیونیستی پس از نشستی که برای ارزیابی اوضاع برگزار کرده، برای اولین بار رسماً اعلام کرد که آسیب به توانمندی‌های ارتش در صورت جنگ از هم اکنون آغاز شده و این امر به ‌ویژه پس از تمرد ده‌ها پزشک عضو ارتش و صدها خلبان و افسر نیروی هوایی رژیم اسرائیل مشهود است.

بیشتر بخوانید  رئیس جمهور سوار بر خودروی برقی در حیاط دولت +فیلم

پیش از این، شبکه صهیونیستی «کان» نیز گزارش داده بود که ۱۰ هزار نیروی ذخیره از ۴۰ یگان مختلف ارتش اسرائیل اعلام تمرد کرده‌اند، کانال ۱۳ اسرائیل نیز اعلام کرد که آمار تمردکنندگان در نیروی هوایی افزایش خواهد یافت.

در همین حال، هفته گذشته نیز بیش از ۹۵۱ نظامی بخش ذخیره فعال در حوزه اطلاعاتی ارتش رژیم اشغالگر قدس در اعتراض به لایحه کابینه نتانیاهو برای تضعیف قوه قضائیه، خدمات خود را تعلیق کردند.

پیش بینی می‌شود که درپی تصویب لایحه تغییرات قضایی، بحران و شکاف در سطح سیاسی و در سطح توده “اسرائیلی ها” و ارتش رژیم صهیونیستی در برهه آینده تشدید شود و روند سقوط این رژیم را تسریع کند.