۱۴۰۳-۰۴-۰۱ ۱۱:۳۶ ب.ظ

وزارت خارجه قطر: تلاش های ما منجر به تفاهم ایران و آمریکا شد- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، خبرگزاری قطر گزارش داد، ماجد الانصاری سخنگوی وزارت خارجه (قطر) در نشست هفتگی خود اعلام کرد: دوحه به عنوان یک میانجی مورد اعتماد بین المللی، نقش بزرگ و فعالی را برای به ثمر رسیدن تفاهم بین دو طرف ایفا کرده و همچنان به تلاش‌های خود در دیگر پرونده‌ها ادامه می‌دهد.

وی ابراز امیدواری کرد که این تفاهم منجر به تفاهم‌های بزرگتری مربوط به پرونده هسته‌ای ایران شود، زیرا از دیدگاه دولت قطر رسیدن به این توافق برای امنیت کل منطقه لازم و ضروری است.

الانصاری افزود: قطر به عنوان واسطه و میانجی در این تفاهم نقش سرنوشت ساز و حیاتی ایفا کرده و تلاش کرد تا چارچوب‌های واقعی و مورد قبول دو طرف را برای بازگشت پول‌های بلوکه شده ایجاد کرده و برای این منظور سفرهای متعدد و دوره‌ای توسط مسئولین قطری به واشنگتن و تهران انجام گرفت و دیدارهای مستقیم و غیر مستقیمی نیز برای دستیابی به این نتیجه برگزار شد.

سخنگوی وزارت خارجه قطر در عین حال خاطر نشان کرد نقش قطر در این زمینه به دور از تلاش‌های بین المللی دیگر نبوده و با تلاش‌های پادشاهی عمان و طرف اروپایی نیز در این زمینه هم پوشانی داشته است.

انتهای پیام/*

[ad_2]

Source link

بیشتر بخوانید  هواشناسی ایران 1402/05/05؛ هشدار رشد شدید ابرهای همرفتی برای برخی مناطق کشور/ هشدار سازمان هواشناسی برای تهرانی ها- اخبار هواشناسی - اخبار اقتصادی تسنیم