۱۴۰۳-۰۳-۰۸ ۵:۰۰ ب.ظ

واگذاری زمین به ایرانی ها در جزیره بوموسی بدون اعمال شرط فرم ج سبز- اخبار راه و مسکن – اخبار اقتصادی تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، «ارسلان مالکی» در نشست خبری حاشیه نمایشگاه صنعت ساختمان با اشاره به اینکه برای اینکه بتوانیم ۴ میلیون مسکن را طی ۴ سال بسازیم نیازمند فراهم آوردن زیرساخت ارتباط بین بخش خصوصی و دولت هستیم اظهار کرد: با وجود آنکه حدود ۷ هزار شرکت دانش‌بنیان فعال در کشور داریم اما کمتر از یک درصد این شرکت‌ها به حوزه ساخت و ساز و ساختمان وارد شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه به دلیل کم‌کاری‌های گذشته با انباشت تقاضا در بازار مسکن مواجه هستیم افزود: یکی از شاخصه‌های پروژه‌های ساخت و ساز مسکن قیمت تمام‌شده است؛ با توجه به این مسئله باید بتوانیم با بهره‌گیری از فناوری‌های نوین، تولید را ارزان‌سازی کنیم.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با رد ادعای تأمین زمین فاقد ارزش برای پروژه‌های نهضت ملی مسکن، گفت: هر چه زمین در اختیار وزارت راه و شهرسازی بوده را به این طرح اختصاص داده‌ایم و در برخی از شهرها ناچار شدیم کمبود زمین را از طریق الحاق برطرف کنیم.

مالکی همچنین در رابطه با واگذاری زمین به مردم در جزیره بوموسی تصریح کرد: در این زمینه به هر ایرانی که متقاضی سکونت در جزیره بوموسی باشد یک قطعه زمین واگذار می‌شود.

انتهای پیام/؛

[ad_2]

Source link

بیشتر بخوانید  شصت وهشتمین روز «طوفان الاقصی»|غزه به گورستان متجاوزان تبدیل شد/ هلاکت 10 نظامی و انهدام 7 دستگاه تانک ارتش اسرائیل