۱۴۰۳-۰۳-۰۶ ۲:۵۵ ق.ظ

واکنش «نیکی هیلی» به مسخره کردن همسرش توسط ترامپ

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، نیکی هیلی نامزد جمهوری خواهان برای انتخابات ۲۰۲۴ و تنها رقیب دونالد ترامپ در این حزب، اظهارات ترامپ در مسخره کردن محل خدمت همسر نظامی وی را «منزجرکننده» خواند.

ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری خواهان برای انتخابات ۲۰۲۴، در یک گردهمایی انتخاباتی در کارولینای جنوبی، به بیان اظهاراتی تند درباره سرگرد «مایکل هیلی» همسر نیکی هیلی پرداخت. سرگرد هیلی از ماه ژوئن سال گذشته تاکنون در گارد ملی ارتش مستقر در آفریقا خدمت می کند.

ترامپ در سخنان خود گفت: همسر نیکی کجاست؟ او دور است. او دور است. چه اتفاقی برای همسر او افتاده است؟

نیکی هیلی نیز در پاسخ به ترامپ، یک پیام دیجیتالی جدید منتشر کرد و در آن ترامپ و اعضای خانواده اش را به دلیل انجام خدمت سربازی طولانی مدت و تحقیر کننده و ثبت رکورد در این زمینه، به باد انتقاد گرفت. ترامپ در دوران جنگ ویتنام استراحت پزشکی گرفته بود و در این جنگ حضور نداشت.

در این پیام همچنین اظهارات جان کلی رئیس سابق کارکنان کاخ سفید در دوران ترامپ مورد بازنگری قرار گرفت. کلی گفته بود ترامپ در دوران ریاست جمهوری اش نمی خواست به گورستانی در پاریس برود که مزار یکی از کشته شدگان جنگ جهانی اول بود زیرا این گورستان را پر از مزار بدبخت ها و بازنده ها می دانست.

پیام هیلی همچنین یادآور اظهارات ترامپ در سال ۲۰۱۵ درباره سناتور جان مک کین جمهوری خواه سابق آمریکایی است که گفته بود این سناتور پس از آنکه به عنوان یک خلبان نیروی دریایی در جنگ ویتنام مورد اصابت گلوله قرار گرفت، بیش از ۵ سال اسیر جنگی در ویتنام بود اما او یک قهرمان جنگ نبود.

بیشتر بخوانید  تمام ساختمان ها در تهران غیراصولی تخریب می شود/ تخریب ساختمان غیرمجاز خلازیر با خودروی راهسازی!- اخبار راه و مسکن - اخبار اقتصادی تسنیم

ترامپ در آن سال گفته بود که من افرادی را دوست دارم که دستگیر و اسیر نمی شوند.

هیلی این قبیل اظهارات ترامپ را منزجرکننده خواند و افزود: زمانی که شما یک سرباز را مسخره می کنید، تمام سربازان را مسخره کرده اید.

این در حالی است که دونالد ترامپ روز ۲۳ ژانویه در انتخابات مقدماتی درون حزبی جمهوری خواهان در ایالت نیوهمپشایر رقیب خود نیکی هیلی را شکست داد و پیروز این ایالت شد.

ترامپ همچنین در ۱۵ ژانویه اولین رقابت درون حزبی جمهوری خواهان در ایالت آیووا برای انتخابات ۲۰۲۴ را به سود خود به پایان رساند و در این میدان مهم انتخاباتی با فاصله چشمگیری نسبت به سایر رقبای خود پیروز شد.

وی علاوه بر این، در ۹ فوریه، سومین عرصه رقابت درون حزبی در ایالت نوادا و جزایر ویرجین را با پیروزی به پایان رساند تا یک گام دیگر به کسب نامزدی حزب نزدیک شود.

در حال حاضر دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری خواهان با اتهامات کیفری متعددی روبروست: تلاش برای ابطال نتایج انتخابات ۲۰۲۰ و حمله طرفدارانش به ساختمان کنگره در ژانویه ۲۰۲۱، نگه داری اسناد طبقه بندی شده در ویلای شخصی اش در فلوریدا پس از ترک کاخ سفید، پرداخت حق السکوت به یک بازیگر فیلم های غیراخلاقی، و تلاش برای تغییر نتایج انتخابات در ایالت جورجیا. وی همچنین درگیر پرونده کلاهبرداری و اتهامات مالی است. علاوه بر این رئیس جمهور سابق آمریکا با پرونده پرداخت خسارت به یک نویسنده که او را به تجاوز جنسی متهم کرده بود، روبروست. ترامپ انجام هر اقدام نادرست در این پرونده ها را رد و تاکنون در هیچ یک از این پرونده ها گناهکار شناخته نشده است.

بیشتر بخوانید  تسویه‌حساب‌های درون تشکیلاتی منافقین در سیرک سایبری CIA/ زنان نایاکی تهدید به قتل، تجاوز و سوزاندن شدند! + تصاویر

اما دونالد ترامپ طرح این اتهامات را تنها با انگیزه سیاسی و با هدف کنار گذاشتن او از رقابت‌های انتخاباتی ۲۰۲۴ می‌داند.

اگر ترامپ بار دیگر به عنوان رئیس جمهور انتخاب شود، می تواند برای هر گونه اتهام فدرال علیه خود درخواست عفو بدهد.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در پنجم نوامبر سال ۲۰۲۴ برگزار می شود. در حال حاضر جو بایدن نامزد پیشتاز دموکرات ها و دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری خواهان در نظرسنجی ها هستند.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link