۱۴۰۳-۰۳-۰۲ ۹:۵۲ ق.ظ

هواشناسی ایران ۱۴۰۲/۰۵/۱۵؛ هشدار تشدید فعالیت سامانه بارشی در برخی استان ها- اخبار راه و مسکن – اخبار اقتصادی تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی نشان می‌دهد امروز در خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی، سمنان،‌ ارتفاعات تهران،‌ البرز و مازندران،‌ شمال آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی افزایش ابر،‌ رگبار و گاهی رعدوبرق روی می‌دهد.

فردا در برخی مناطق شمال غرب، دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های زنجان،‌ قزوین، البرز،‌ تهران،‌ سمنان،‌ مازندران،‌ مرکزی،‌ قم و اصفهان رگبار باران، رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در ارتفاعات البرز شرقی و مرکزی،‌ سواحل دریای خزر،‌ ارتفاعات شرقی زاگرس،‌ برخی مناطق شمال غرب رگبار و رعدوبرق ادامه خواهد داشت.

پنجشنبه در ارتفاعات البرز مرکزی ابرناکی و بارش‌های خفیف روی می‌دهد و برای سایر مناطق کشور جو آرامی پیش‌بینی شده است.

به گزارش تسنیم، طی ۵ روز آینده در ارتفاعات شمالی هرمزگان و ارتفاعات جنوب استان‌های سیستان و بلوچستان،‌ کرمان و جنوب شرق فارس در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رشد ابر،‌ رگبار،‌ رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی و در مناطق مستعد گردوخاک پیش‌بینی شده است. طی این مدت در برخی مناطق شمال شرق، شرق،‌ بخش‌هایی از مرکز و دامنه‌های جنوبی البرز در برخی ساعات وزش باد شدید گاهی همراه با گردوخاک و کاهش دید و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

فردا دریای خزر و طی ۵ روز آینده شرق دریای عمان مواج و متلاطم است.

توصیف سامانه: تشدید فعالیت سامانه بارشی و رشد ابرهای همرفتی (به‌ویژه در ساعات بعدازظهر)

زمان پایان: یک‌شنبه ۱۴۰۲/۰۵/۱۵

نوع مخاطره: رگبار باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقت در مناطق مستعد تگرگ

بیشتر بخوانید  بیماران مبتلا به میکروب معده چه میوه‌هایی بخورند؟

منطقه اثر:

یک‌شنبه ۱۴۰۲/۰۵/۱۵: خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی، شرق و ارتفاعات سمنان و ارتفاعات در استانهای گلستان، مازندران و تهران

اثر مخاطره: آبگرفتگی معابر، سیلاب به‌صورت محلی، جاری شدن روان‌آب در مسیل‌ها، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، صاعقه، در نواحی مستعد خیزش گردوخاک و تگرگ، وزش باد شدید موقت، خسارت به سازه‌های موقت از جمله بنرها، داربست‌ها، تابلوهای تبلیغاتی و شکستن درختان کهنسال.

توصیه: اجتناب از تردد، توقف و اتراق در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در سفرهای برون‌شهری به‌ویژه اطراف رودخانه‌ها، عدم فعالیت‌های کوه‌نوردی و جابه‌جایی عشایر، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی و پاک‌سازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها.

انتهای پیام/+

[ad_2]

Source link