۱۴۰۳-۰۳-۰۶ ۲:۳۸ ق.ظ

هواشناسی ایران ۱۴۰۲/۰۵/۱۲؛ هشدار اختلال تردد کشتی ها در سواحل جنوبی- اخبار هواشناسی – اخبار اقتصادی تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی نشان می‌دهد امروز در اکثر مناطق کشور جو پایدار و آسمان صاف است و در ارتفاعات البرز مرکزی بارش‌های پراکنده روی می‌دهد.

فردا در شمال استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز رگبار،‌گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی روی می‌دهد.

شنبه هفته آینده در ارتفاعات شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، ارتفاعات مازندران،‌ گلستان و خراسان شمالی و یکشنبه در دامنه و ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی به‌ویژه در ساعات بعدازظهر رشد ابر و بارش پراکنده پیش‌بینی شده است.

دوشنبه آینده در برخی مناطق شمال غرب و استان‌های واقع در دامنه و ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی رگبار پراکنده گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید روی می‌دهد.

طی ۳ روز آینده در برخی مناطق هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان، کرمان و فارس در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رشد ابر،‌گاهی رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی و در مناطق مستعد گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

طی ۵ روز آینده در برخی مناطق شمال شرق، شرق، بخش‌هایی از مرکز و دامنه‌های جنوبی البرز در برخی ساعات وزش باد شدید گاهی همراه با گردوخاک و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی شده است. فردا و شنبه آینده دریای خزر و دریای عمان طی ۵ روز آینده مواج است.

توصیف سامانه: افزایش سرعت باد و افزایش ارتفاع امواج

زمان پایان: یکشنبه ۱۴۰۲/۰۵/۱۵

منطقه اثر:

پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۵/۱۲: تنگه هرمز جریانات جنوب شرقی با حداکثر سرعت ۱۲ متر بر ثانیه

عصر پنجشنبه شمال خلیج فارس جریانات شمال غربی با حداکثر سرعت ۱۵ متر بر ثانیه

بیشتر بخوانید  افشاگری کارشناس اینترنشنال از تجاوز جنسی و پولشویی در این شبکه

جمعه ۱۴۰۲/۰۵/۱۳: تنگه هرمز و خلیج فارس مناطق ساحل و فراساحل استان های خوزستان و بوشهر

شنبه ۱۴۰۲/۰۵/۱۴: تنگه هرمز و خلیج فارس مناطق ساحل و فراساحل استان های خوزستان و بوشهر و هرمزگان و سیستان و بلوچستان

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۵/۱۵: تنگه هرمز  و خلیج فارس مناطق ساحل و فراساحل استان های خوزستان و بوشهر و هرمزگان و سیستان و بلوچستان

اثرمخاطره: اختلال در تردد شناورهای سبک، احتمال پاره شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس‌های پرورش ماهی، احتمال اختلال در تردد کشتی‌های تجاری.

توصیه: خودداری از تردد شناورهای سبک، خودداری از فعالیت‌های تفریحی و شنا، تمهیدات لازم جهت تردد شناورهای مسافربری و تمهیدات لازم جهت تردد کشتی‌های تجاری.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link