۱۴۰۳-۰۲-۳۱ ۷:۱۸ ق.ظ

هواشناسی ایران ۱۴۰۲/۰۴/۳۰؛ هشدار نارنجی هواشناسی برای سواحل جنوبی- اخبار هواشناسی – اخبار اقتصادی تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مطابق جزئیات نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، گیلان، نیمه غربی مازندران و ارتفاعات البرز مرکزی رگبار، رعدوبرق و گاهی وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود. بیشترین بارش‌های امروزی برای اردبیل و نیمه شرقی آذربایجان شرقی است.

این وضعیت فردا با شدت کمتر در نیمه شمالی استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و ارتفاعات البرز مرکزی پیش‌بینی شده است. روزهای یکشنبه تا سه‌شنبه در برخی مناطق شمال استان‌های آذربایجان‌های غربی و شرقی و ارتفاعات البرز مرکزی بارش‌های پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

طی ۵ روز آینده در شمال شرق، شرق، بخش‌هایی از مرکز، جنوب شرق و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی در برخی ساعات وزش باد شدید، گردوخاک و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی شده است.

از امروز تا یکشنبه آینده در برخی ساعات سرعت وزش باد در برخی مناطق جنوب غرب و نوار مرزی غرب کشور افزایش می‌یابد و باعث خیزش گردوخاک در استان‌های خوزستان، غرب ایلام و غرب کرمانشاه می‌شود. امروز خلیج‌فارس و شنبه و یکشنبه دریای عمان مواج است.

هشدار نارنجی (آمادگی) سازمان هواشناسی برای جنوب کشور/ توصیف سامانه: افزایش وزش باد جنوب شرقی و افزایش ارتفاع موج

زمان شروع: اوایل وقت شنبه ۱۴۰۲/۰۴/۳۱

زمان پایان: دوشنبه ۱۴۰۲/۰۵/۰۲

نوع مخاطره: افزایش سرعت وزش باد تا محدوده ۳۰ نات و افزایش ارتفاع امواج بین ۱تا ۲متر در سواحل و بیش از ۲ متر در فراساحل.

منطقه اثر: دریای عمان، تنگه هرمز و خلیج فارس.

شنبه ۱۴۰۲/۰۴/۳۱:  دریای عمان و تنگه هرمز و شرق خلیج فارس، در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان هرمزگان.

بیشتر بخوانید  مراجعه ۷۰۹ نفر در سیستان به بیمارستان/ بستری ۴۴ نفر

یک‌شنبه ۱۴۰۲/۰۵/۰۱: دریای عمان و تنگه هرمز و شرق خلیج فارس، در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان هرمزگان.

دوشنبه ۱۴۰۲/۰۵/۰۲: دریای عمان و تنگه هرمز و شرق خلیج فارس، در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان هرمزگان.

اثر مخاطره: غرق شدن شناگران و غواصان، اختلال در ترددهای دریایی با شناورهای سبک و نیمه‌سنگین و صیادی، اختلال در تردد شناورهای مسافربری و آسیب به تورهای صیادی و قفس‌های پرورش ماهی و ایجاد اختلال در فعالیت‌های دریایی در سواحل و فراساحل.

توصیه: اجتناب از فعالیت‌های شنا وغواصی، جلوگیری از تردد شناورهای سبک و نیمه‌سنگین و صیادی و انجام فعالیت های تفریحی دریایی، اتخاذ تمهیدات لازم جهت تردد کشتی‌های تجاری و فعالیت‌های دریایی فراساحل.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link