۱۴۰۳-۰۳-۲۷ ۹:۱۴ ق.ظ

هشدار سازمان اطلاعات آلمان درباره افزایش کم سابقه خطر ترور در سایه مناقشات غرب آسیا

[ad_1]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه “فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ”، دو افراط گرای جوان از نوردراین-وستفالن و براندنبورگ توافق کرده‌ بودند که حمله‌ای تروریستی به بازار کریسمس یا کنیسه را احتمالاً در روز جمعه انجام دهند که امروز چهارشنبه دستگیر شدند.

توماس هالدن وانگ، رئیس سازمان امنیت داخلی آلمان (BfV) روز چهارشنبه در برلین هشدار داده بود که خطر حملات تروریستی به توصیف وی اسلام گرا در آلمان واقعی و بالاتر از آنچه برای مدت طولانی بوده است شده است.

به گزارش روزنامه “فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ” و با استناد به محافل امنیتی، BfV از طریق اطلاعاتی در مورد یک کاربر مشکوک تلگرام در یک گروه پشتیبانی از سازمان تروریستی داعش که ویدئویی را در آنجا منتشر کرده بود، دو جهادگر مظنون را ردیابی کرد. در این ویدئو، کاربر ناشناس ابتدا دعوت به “جنگ مقدس” می کند و از حمله در اول دسامبر خبر می دهد.

با همکاری مقامات امنیتی فدرال و ایالتی، شناسایی اردیس دی، شهروند ۱۵ ساله آلمانی-افغانی از بورشید در نوردراین وستفالن به عنوان کاربر تلگرامی که این تماس تصویری را منتشر کرده است، امکان پذیر شد. بازرسان همچنین دریافتند که دی با پسر ۱۶ ساله روسی رسول ام. از ویتستوک در براندنبورگ در تماس بود.

گفته می شود که رسول قصد داشت در اول دسامبر به سوی اردیس دی در راینلند بیاید .دفتر دادستان عمومی دوسلدورف و دفتر دادستان عمومی نوروپین در حال تحقیق درباره این برنامه ریزی و ارتکاب یک جرم تروریستی هستند.

این مورد همان چیزی را ملموس می کند که رئیس BfV، هالدن وانگ اخیراً در برلین به آن اشاره کرده بود. به گفته وی القاعده و داعش با توجه به جنگ در خاورمیانه خواستار حملات تروریستی شدند و تبلیغات خود را به این درگیری مرتبط کردند. رئیس این نهاد امنیتی در آلمان گفت: این می تواند منجر به رادیکال شدن مجرمان شود که به تنهایی عمل می کنند. هالدن وانگ گفت: «تصویر دشمن مشترک اسرائیل در این گروه ها ارتباطات قدیمی اما همچنین جدید را بین برخی از این بازیگران ایجاد می‌کند که می‌تواند منجر به همکاری قوی‌تر در موارد فردی در آینده شود.

بیشتر بخوانید  ادعای نشریه ترکیه ای: آنکارا به دنبال گرفتن رضایت رئیسی و پوتین برای حمله به حلب است

به این ترتیب این نهاد امنیتی نسبت به افزایش خطر حملات در آلمان در نتیجه جنگ اسرائیل در غزه هشدار داد. سازمان اطلاعات داخلی آلمان اعلام کرد که این خطر علیه یهودیان و اسرائیل و همچنین علیه “غرب” است و با عملیات جنبش مقاومت فلسطین حماس به اسرائیل در ۷ اکتبر “به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

“توماس هالدن وانگ”، از کیفیت جدید، وضعیت خطرناک و خطر حملات واقعی و بالاتر از آنچه برای مدت طولانی بوده است صحبت کرد.

به گفته هالدن وانگ، سازمان اطلاعات داخلی آلمان مدتی است که تمایل اعلام شده داعش برای انجام حملات در غرب را مشاهده کرده است. او خود بارها تاکید کرده است که هر روز ممکن است یک حمله تروریستی افراطی در آلمان انجام شود. به گفته وی با توجه به جنگ در اسرائیل و نوار غزه، این تهدید اکنون کیفیت جدیدی پیدا کرده است.

دفتر این نهاد امنیتی در آلمان همچنین به حملات تروریستی در اروپا اشاره کرد که برخی از آنها به صراحت به درگیری خاورمیانه اشاره داشتند. وی تاکید کرد که در آلمان، مقامات امنیتی علیه “هر نوع تحریک ضد اسرائیلی و یهودستیزی” اقدام فعالی خواهند کرد.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link