۱۴۰۳-۰۳-۰۲ ۷:۴۰ ق.ظ

مقام سابق ناتو: کابوس اوکراین در جنگ با روسیه به واقعیت تبدیل می شود

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، بن هاجز، فرمانده سابق واحد اروپای ارتش آمریکا در گفتگویی با یک نشریه آلمانی اعلام کرد که روسیه در حال حاضر ابتکار عمل را در جبهه جنگ علیه اوکراین در اختیار دارد – همچنین به این دلیل که اوکراین فاقد مهمات لازم برای ضدحمله خود و دفاع قدرتمندانه است.

بن هاجز، فرمانده سابق نیروهای آمریکایی در اروپا، به شبکه تحریریه آلمان هشدار داد: سناریوی کابوس اوکراین اکنون در حال تبدیل شدن به واقعیت است. ژنرال بازنشسته آمریکایی هاجز گفت: اروپا و ایالات متحده مایل به افزایش قابل توجه تولید مهمات لازم نیستند، اما “اوکراین تقریبا تمام مهمات خود را تمام کرده است.”

بنابراین، هاجز از شرکای غربی به دلیل تردید در تامین مهمات به شدت انتقاد می کند. به گفته وی آلمان می تواند صدها هزار خودرو در سال تولید کند، اما کافی نیست. فرمانده سابق نیروهای آمریکایی در اروپا گفت: «این مضحک است. به نظر او، آمریکایی ها، فرانسه و بریتانیا نیز فاقد «اراده سیاسی» برای این منظور هستند.

جنگ اوکراین در حالی وارد سومین سال خود می شود که تاکنون صدها هزار کشته و مجروح و میلیون‌ها آواره بر جای گذاشته است. در بین دو طرف هیچ نشانی از تمایل به پایان جنگ دیده نمی‌شود. روسیه اعلام کرده با مذاکره مشکلی ندارد اما آتش‌بس را هم نمی‌پذیرد. در طرف اوکراین هم کارشناسان بر این باورند منافع آمریکا در طولانی شدن جنگ و تضعیف روسیه است حتی اگر تمامی مردم اوکراین قربانی شوند.

با طولانی شدن جنگ مخالفت‌ها با ادامه کمک‌های مالی و تسلیحاتی به اوکراین در آمریکا و اروپا نیز بیشتر شده است.

بیشتر بخوانید  سرلشکر سلامی: قواعد جهاد را از خداوند در قرآن آموخته‌ایم

طبق گزارش یک شبکه آمریکایی، از زمان آغاز جنگ اوکراین ایالات متحده بیش از ۴۳ میلیارد دلار صرف کمک نظامی به اوکراین کرده است که این مبلغ معادل حدود پنج درصد از بودجه دفاعی آمریکا است. کشورهای اروپایی روی هم رفته،‌ حدود ۳۰ میلیارد دلار برای جنگ اوکراین هزینه کرده‌اند. ژنرال «بن ‌هاجز» یکی از افرادی که به‌عنوان فرمانده ارتش آمریکا در اروپا خدمت کرده بود و در سال ۲۰۱۷ بازنشسته شده است و هم‌اکنون از مشاوران ناتو است، می‌گوید که دولت بایدن نتوانسته است به آمریکایی‌ها توضیح دهد که آنها در قبال دلارهایشان که به اوکراین ارسال می‌شود، چه چیزی به دست می‌آورند.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link