۱۴۰۳-۰۳-۰۲ ۹:۴۴ ق.ظ

ماجرای موجودی ترسناک که وحشت را بر خیابان‌های آمریکا حاکم کرد

به گزارش مهدنو به نقل دیلی استار؛ یک موجود عجیب و غریب انسان نما که در خیابان‌های یک شهر ایالات متحده مشاهده شد، بیش از چهار دهه موضوع معمایی بود. این موجود لاغر و چشم بزرگ برای اولین بار توسط لورن کلمن، متخصص کریپتوزوولوژیک در دوور، ماساچوست در آوریل ۱۹۷۷ مشاهده شد. این موجود مرموز دیو دوور لقب گرفت، اما هرگز به طور قطعی شناسایی نشده است.

اما سوال اینجاست که آیا این موجود، موجودی ماورالطبیعه، یک مهاجم بیگانه است؟ لورن در پاسخ به این سوال گفت که نمی‌توان پاسخ قطعی داد که این موجود یک بیگانه است یا خیر. وی افزود: “نتیجه تحقیقات من این بود که اتفاقی غیرعادی رخ داده است. چهار فرد دیگر آنچه را که من گفتم دیده اند، اما نتیجه گیری من و تیم بازپرسانی که سرپرستی آن را بر عهده داشتم، این است ما نمی‌دانیم این موجود چه بود. ”

دیو دوور

واقعیت‌ها این است که در طول دو شب در آوریل ۱۹۷۷، یک موجود عجیب و غریب به رنگ نارنجی با سر پیازی، چشم‌های سیاه بزرگ و انگشتان دست و پا بلند و باریک توسط مردمی که در حال قدم زدن در خیابان‌ها بودند، مشاهده شد. ویلیام بارتلت، که در آن زمان ۱۷ ساله بود، اولین شاهد بود. او توضیح داد که چگونه او و دو دوستش این موجود را دیدند که روی دیوار ایستاده و چشمانش برق می‌زد. وی افزود: “این موجود، سگ یا گربه نبود. دم نداشت. سرش به شکل تخم مرغ بود. ”

چند ساعت بعد، در بخشی دیگری از شهر، جان باکستر ۱۵ ساله پس از پیاده روی در نزدیکی منطقه جنگلی، چیزی شبیه به این را دید. نقاشی او از این موجود مرموز به عنوان نگاه قطعی به دیو دوور به افسانه رمزنگاری تبدیل شده است. اما این فقط یک بار یکبار نبود. درست قبل از نیمه شب، ۲۲ آوریل، یک جوان ۱۵ ساله گفت که این موجود را دیدند که در کمین درختی است. جالب اینجاست که ترسیم محل مشاهده‌ها روی نقشه تقریباً به یک خط مستقیم منجر می‌شود.

بیشتر بخوانید  مقاومت عراق: عین‌الاسد در عراق و دو پایگاه آمریکایی‌ها را در سوریه هدف قرار دادیم

موجود ناشناخته

با توجه به اینکه همه شاهدان نوجوان بوده اند، همه را مشکوک کرد که مشاهده‌ها ممکن است نوعی شوخی باشد. اما حتی سال‌ها بعد بارتلت به داستان خود پایبند ماند.

برخی معتقدند که شاهدان ممکن است گوزن یا حتی میمون خانگی فراری را به اشتباه شناسایی کرده باشند، اما بارتلت با این توضیحات قانع نمی‌شود. او گفت: “این موجود قطعاً یک نبود. نوعی از موجودات با انگشتان باریک بلند بود. این موجود بیشتر شبیه انسان بود تا حیوان. من همیشه سعی کرده ام حدس بزنم که این چیست. من هیچ ایده‌ای نداشتم. من با کسی شوخی نکردم و چیزی را که دیدم گفتم. ” هنوز هم کسی نتوانسته راز معمای دیو دوور را کشف کند.