۱۴۰۳-۰۳-۱۰ ۴:۱۵ ب.ظ

ماجرای شایعه اخراج پزشکان چه بود؟

به گزارش پایگاه خبری صراط به نقل از مشرق، بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مورد انتشار برخی اخبار درباره اخراج بیش از صد نفر از پزشکان گفت: چنین اتفاقی رخ نداده و بازنشستگی اجباری و اخراج تعدادی از پزشکان صحت ندارد.

ماجرای شایعه اخراج پزشکان چه بود؟

اخیرا در فضای مجازی و برخی رسانه‌ها اخباری درباره اخراج یا بازنشستگی اجباری بیش از ۱۰۰ نفر از پزشکان منتشر شد. روزنامه هم‌میهن نیز با انتشار مطلبی با عنوان بازنشستگی اجباری و اخراج بیش از ۱۰۰ پزشک، تاکید کرده بود که طبق قانون تا زمانی که فرد بخواهد می‌تواند فعال باشد و کار کند، حتی اگر زمان بازنشستگی او رسیده باشد. ماجرا، اما به اینجا محدود نمی‌شود و در کنار این برخوردها، به تعدادی از بازنشسته‌ها اجازه ورود به بیمارستان را هم نداده‌اند.

مجمع انجمن‌های علمی گروه پزشکی ایران نیز مدتی بعد از انتشار این اخبار در واکنش به موضوع؛ از عدم موضع گیری وزارت بهداشت نسبت به این موضوع انتقاد کرده بود.

در این میان اخباری نیز درباره تغییر در آیین نامه استخدام و بازنشستگی اعضای هیات دانشگاه های پزشکی مطرح شد که البته وزیر بهداشت آن را رد کرد.

تغییری در آیین نامه استخدام و بازنشستگی اعضای هیات علمی ایجاد نشده است

وزیر بهداشت در باره این موضوع گفت: هیچ تغییری در آیین نامه استخدام و بازنشستگی اعضای هیات علمی ایجاد نشده است.

وی گفت: اقدامات براساس آیین نامه انجام می شود و خارج از آن نیست.

وی با اشاره نشست خود با انجمن‌های علمی گروه پزشکی و مطالبی که در این نشست درباره اخراج بیش از صد نفر از پزشکان مطرح شد هم تصریح کرد: در این جلسه معاون آموزشی وزارت بهداشت هم اعلام کرد چنین اتفاقی رخ نداده است.

بیشتر بخوانید  واکنش روسیه به تصمیم دادگاه لاهه در مورد رد شکایات اوکراین

پدرام پاک آیین سخنگوی وزارت بهداشت نیز اخیرا در واکنش به شایعه تغییر روند بازنشستگی اساتید علوم پزشکی گفته بود که ضوابط بازنشستگی استادان دانشگاه های علوم پزشکی به گونه‌ای تدوین شده که امکان اعمال سلیقه در آن وجود ندارد.