۱۴۰۳-۰۳-۲۴ ۹:۵۵ ب.ظ

قتل شهروند آلمانی به دست سربازهای آمریکایی

پلیس آلمان امروز (یکشنبه) اعلام کرد که مقامات آلمانی به ۲ سرباز آمریکایی مظنون هستند که یک شهروند آلمانی را در نیمه شب یکشنبه پس از درگیری در یک نمایشگاه تفریحی در «ویتلیش» در غرب این کشور کشته‌اند.

به گزارش العربیه، مقام‌های تروز (غرب آلمان) در بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کردند که این کار را ۲ سرباز آمریکایی انجام داده‌اند، آن‌ها پس از به قتل رساندن یک جوان ۲۸ ساله، دستگیر شدند.

نیمه شب یک‌شنبه گزارش‌ها حاکی از یک درگیری در شهر «ویتلیش» در ایالت راینلاند-فالتز بود و پلیس در این باره به نقل از شاهدان گفت: «در این درگیری یک جوان ۲۸ ساله با ضربات چاقو کشته شد و ۴ نفر دیگر که ۲ مرد و ۲ زن بودند، از محل جنایت دور شدند.»

همچنین گزارش شد که ۲ مظنون متواری، ۲ مرد ۲۵ و ۲۶ ساله بودند که پلیس آن‌ها را بازداشت کرد و به مقام‌های آمریکا تحویل داد، در بیانیه پلیس آمده است که با این ۲ مظنون مطابق اساسنامه ناتو برخورد خواهد شد.

حضور نظامی آمریکا در آلمان از زمان جنگ جهانی دوم ستون دفاعی ناتو بوده است. با این حال از پایان جنگ سرد، از حدود ۲۰۰ هزار سرباز در سال ۱۹۹۰ به ۳۴ هزار و ۵۰۰ سرباز به امروز کاهش یافته است.

بیشتر بخوانید  رسانه عبری: السنوار با اسرای اسرائیلی در غزه دیدار کرد