۱۴۰۳-۰۳-۰۲ ۹:۴۲ ق.ظ

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از اجرای پنجمین مرحله طرح رعد با انهدام ۱۴ باند سازمان یافته جرایم و دستگیری ۵۸۷ نفر متهم در اجرای این طرح خبر داد.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، سردار دوستعلی جلیلیان روز دوشنبه در جمع اصحاب رسانه از اجرای پنجمین مرحله از طرح عملیاتی رعد با هدف برقراری نظم و امنیت و آرامش عمومی و ضربه زدن به کانون جرایم در سیستان و بلوچستان خبر داد و اظهار کرد: این طرح پس از کار اطلاعاتی و عملیاتی متعدد و منسجم در اقصی نقاط استان توسط مأموران جان بر کف پلیس به انجام رسید.

وی افزود: در اجرای این طرح ۵۸۷ متهم دستگیر، ۱۴باند سازمان یافته انواع جرائم متلاشی شد، همچنین ۴۵قبضه انواع سلاح غیرمجاز جنگی کشف و پنج باند سازمان یافته قاچاق سلاح غیرمجاز نیز متلاشی شدند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با اشاره به جلوگیری از ورود اتباع بیگانه به کشور، گفت: پلیس استان در اجرای این طرح با اشراف اطلاعاتی موفق شدند تعداد یک‌هزار و ۲۵۰نفر از مترددین غیرمجاز را که از مرز گذر کرده و وارد کشور شده بودند را دستگیر کنند.

وی ادامه داد: در این طرح یک هفته‌ای مقدار ۲.۵ تن انواع مواد مخدر کشف و در این رابطه ۲۳ قاچاقچی دستگیر و ۴۷خرده فروش حرفه‌ای مواد مخدر در این طرح دستگیر شدند.

سردار جلیلیان گفت: در حوزه جرایم سایبری و فضای مجازی نیز پلیس فتا ۱۳۰۰ تارنمای مجرمانه شناسایی و اقدامات قانونی در خصوص آنها انجام دادند.

وی از تداوم طرح‌های عملیاتی و ضربتی و فوریتی پلیس در سیستان و بلوچستان خبر داد و تأکید کرد: طرح‌های عملیاتی در جهت برقراری نظم و امنیت و آرامش شهروندان اجرا خواهد شد، تمام تلاش ما این است که احساس امنیت در جای جای استان حاکم شود.

بیشتر بخوانید  سلام نازی در مقابل یک مجسمه؛ شکل گیری جنبش جدید راست افراطی در ارمنستان

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: مخلان نظم و امنیت و هنجارشکنان باید بدانند که این استان جای امنی برای آن‌ها نیست و قاطعانه و به حکم قانون با آن‌ها برخورد خواهیم کرد.