۱۴۰۳-۰۳-۰۶ ۲:۳۹ ق.ظ

عملیات ویژه حزب الله علیه پایگاه پدافند هوایی و موشکی اسرائیل با بیش از ۱۰۰ راکت

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، مقاومت اسلامی لبنان با صدور دو بیانیه جداگانه از عملیات‌های جدید خود ضد مواضع دشمن صهیونیستی خبر داد.

در بیانیه اول حزب‌الله به این منظور آمده است که در راستای حمایت از ملت استوار فلسطین در نوار غزه و نیز مقاومت شجاع و شریف آن، و نیز در پاسخ به تجاوزات اسرائیل علیه مردم و روستاها و شهرهای ما که مورد آخر آن مربوط به تجاوز به شهر بعلبک بوده و منجر به شهادت یکی از شهروندان ما شد، رزمندگان مقاومت اسلامی ساعت ۷ صبح امروز سه‌شنبه ۱۲ مارس ۲۰۲۴ مقر فرماندهی پدافند هوایی و موشکی دشمن در پادگان «کیلع» و نیز پایگاه موشکی و توپخانه‌ای در «یوآو» و مواضع توپخانه‌ای اطراف آن را با بیش از ۱۰۰ راکت کاتیوشا مورد هدف قرار دادند.

در بیانیه دوم حزب‌الله هم آمده است که رزمندگان مقاومت اسلامی لبنان ساعت ۱۰:۱۵ قبل از ظهر امروز، موضع نظامی «الراهب» ارتش دشمن را با موشک برکان مورد هدف قرار داده و تلفات مستقیم به دشمن وارد کردند.

پیش از صدور این بیانیه‌ها، رادیو ارتش رژیم صهیونیستی امروز سه‌شنبه از شلیک ۱۰۰ راکت در دو مرحله از جنوب لبنان به بلندی‌های اشغالی جولان سوریه خبر داد.

رسانه‌‌های رژیم اسرائیل حجم شلیک موشک و راکت از لبنان به داخل اراضی اشغالی در ۱۷ سال گذشته را بی‌سابقه عنوان کرده و اعلام کردند که این تعداد موشک و راکت از سال ۲۰۰۶ بی‌سابقه و بیشترین حجم است.

رسانه های اسرائیلی همچنین گزارش دادند که شلیک ۱۰۰ موشک در عرض یک ساعت از لبنان به سمت جولان یک موضوع بسیار استثنایی است به طوری که یکی از این شلیک‌ها شامل ۳۰ موشک بود.

بیشتر بخوانید  هواشناسی ایران 1402/04/26؛ هشدار تشدید فعالیت سامانه بارشی/احتمال بارش های سیل آسا در برخی استان ها- اخبار هواشناسی - اخبار اقتصادی تسنیم

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link