۱۴۰۳-۰۳-۰۶ ۴:۰۲ ق.ظ

عقب‌نشینی قریب‌الوقوع ارتش رژیم صهیونیستی از نوار غزه

به گزارش خبرگزاری مهر، رسانه‌های رژیم صهیونیستی عصر دیروز جمعه اعلام کردند که ارتش این رژیم طی هفته‌های آینده خود را برای آغاز مرحله سوم از جنگ غزه آماده می‌کند که به معنی پایان دادن به عملیات زمینی در نوار غزه است.

سازمان رسانه‌های رژیم صهیونیستی به نقل از منابعی که نام آنها را فاش نکرده، اعلام کرد که بر اساس دستاوردهای عملیاتی! که ارتش اسرائیل محقق کرده، طی هفته‌های آینده خود را برای انتقال به مرحله سوم جنگ در غزه آماده می‌کند.

بر اساس اعلام این منابع، مرحله سوم شامل پایان دادن به عملیات زمینی در نوار غزه و کاهش نیروها و آزادسازی نیروهای ذخیره و در عین حال استمرار عملیات هوایی و ایجاد منطقه بی‌طرف در مرز بین نوار غزه و سرزمین‌های اشغالی است.

گزارش شبکه ۱۱ تلویزیون رژیم صهیونیستی تاکید دارد که در مرحله سوم تعداد نیروهای نظامی کاهش پیدا کرده و منطقه بی‌طرف اعلام می‌شود و حملات متمرکز در نوار غزه ادامه پیدا می‌کند. این رسانه صهیونیستی نیز از آمادگی ارتش این رژیم برای آزادسازی هزاران نظامی ذخیره در آینده نزدیک خبر داد.

مرحله‌ای که رسانه‌های صهیونیستی از آن تحت عنوان مرحله سوم جنگ خبر می‌دهند، همان عقب نشینی نیروهای زمینی از غزه در پی گسترش تلفات نظامی و شکست در تحقق اهداف میدانی است که ادبیات رسانه‌ای رژیم صهیونیستی تلاش دارد با جملاتی مثبت و خنثی و بدون اشاره به این شکست‌ها، آن را به افکار عمومی صهیونیست‌ها القا کند.

رسانه‌های صهیونیستی حتی مدعی شده‌اند که ارتش موفق شده بیشتر مناطق شمالی نوار غزه را در اختیار خود بگیرد، ولی به اذعان همین رسانه‌ها پیشروی در بخش‌های جنوبی این منطقه با مشکلات عمده‌ای مواجه شده است.

بیشتر بخوانید  بازار ۶۰۰ میلیارد دلاری آفریقا فرصت مهمی برای اقتصاد ایران است

ادعای رژیم صهیونیستی مبنی بر کنترل مناطق شمالی نوار غزه در حالی است که نیروهای مقاومت همچنان به عملیات خود در این منطقه ادامه می‌دهند و صدها هزار غیرنظامی فلسطینی همچنان در این بخش‌ها استقرار داشته و حاضر به ترک محل سکونت خود نیستند.

همزمان با اعلام خبر عقب‌نشینی قریب‌الوقوع و خفت بار ارتش رژیم صهیونیستی از غزه، روزنامه صهیونیستی هاآرتص نیز اعلام کرد که مراکز فرماندهی رژیم صهیونیستی خود را برای «تغییر بزرگ» که در ژانویه آینده اتفاق خواهد افتاد، آماده می‌کنند.

این گزارش می‌افزاید که تغییرات مذکور در خصوص بازگرداندن صدها هزار نظامی ذخیره در نتیجه بار اقتصادی حضور آنها در عملیات نظامی بر دوش نظامیان و خانواده‌های آنها است.

این رسانه صهیونیستی با اشاره به اینکه اوضاع غزه منطبق بر آنچه که در گفتمان سیاسی بیان می‌شود، نیست؛ تاکید کرد که جدول زمانی خاصی برای این اتفاق در نظر گرفته نشده و این اقدام بنا به ملاحظات سیاسی از سوی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی انجام خواهد شد.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی پنج‌شنبه گذشته اعلام کردند که تیپ ویژه گولانی این رژیم بعد از ۷۰ روز درگیری در غزه و بعد از اینکه تلفات بسیار زیادی را متحمل شد، از جنگ عقب‌نشینی می‌کند. منابع اسرائیلی در عین حال مدعی شدند که عقب‌نشینی این تیپ ویژه برای ساماندهی مجدد نیروها و استراحت و دیدار با افراد خانواده صورت می‌گیرد. تیپ چتربازان و نیروهای زرهی از دیگر نیروهایی بودند که تصمیم به خروج آنها از نوار غزه صادر شده است.