۱۴۰۳-۰۳-۰۶ ۲:۴۲ ق.ظ

عطوان در تحلیل حمله موشکی ایران به مقر موساد و داعش: دوره «صبر راهبردی» تمام شد

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «عبدالباری عطوان» تحلیلگر برجسته فلسطینی و سردبیر روزنامه فرامنطقه‌ای رای‌الیوم از جمله کارشناسان سیاسی امور بین‌الملل است که به تحلیل پیام‌ها و ابعاد راهبردی حملات اخیر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران ضد صهیونیست‌ها و تروریست‌ها در منطقه پرداخته و در مقاله‌ای به این منظور نوشت، حمله موشکی سپاه پاسداران به مقر سرویس جاسوسی موساد در اربیل و نیز مقر تروریست‌ها در ادلب سوریه و مواضع دیگر، بیانگر پیشرفت بی‌سابقه ایران در عملیات‌های هجومی است؛ نه تنها به دلیل شدت ودقت اصابت موشک‌ها به اهداف، بلکه به خاطر کیفیت و ابعاد موشک‌های دقیقی که از آنها در این حمله استفاده شده بود.

عطوان با اشاره به اینکه پیام‌های حمله موشکی ایران به موساد و داعش، به طرف‌های مورد نظر رسیده است تاکید کرد، ما برای توضیح این مطلب به چند نکته اساسی اشاره می‌کنیم:

-نکته اول این است که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران برای نخستین بار است که از موشک‌های دقیقی استفاده می‌کند که می‌توانند مواضعی را در مسافت ۱۲۳۰ کیلومتری در سوریه و همچنین در اربیل عراق هدف قرار دهند.

-نکته دوم آن است که این حمله سپاه در واکنش انتقام‌جویانه به ترورها و جنایات تروریستی علیه ایرانی‌ها در داخل و خارج بود و به ویژه جنایت تروریستی اخیر در کرمان که منجر به شهادت ۸۴ نفر شد. مقر موساد که در حمله موشکی سپاه پاسداران مورد هدف قرار گرفت، مرکزی است که پشت این جنایت ( انفجار تروریستی در کرمان) قرار داشت.

-نکته سوم مربوط به بیانیه صریح و روشن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران درباره این عملیات‌های خود است.

بیشتر بخوانید  دروغ‌ شاخدار علیه لایحه حجاب

-نکته چهارم این است که این حمله انتقام‌جویانه خیلی سریع و به فاصله چند روز از اقدامات جنایتکارانه و تروریستی رژیم صهیونیستی و گروه‌های تروریستی انجام شد و دیگر معادله «زمان و مکان مناسب» مطرح نبود.

عبدالباری عطوان در ادامه مقاله خود تاکید کرد، نتیجه اولیه‌ای که می‌خواهیم در اینجا به آن برسیم این است که جمهوری اسلامی ایران به طور مستقیم وارد رویارویی با آمریکا و متحدان آن در منطقه شده و جبهه‌های سوریه و عراق را فعال کرده است. پیام مستقیم و صریح ایران این است که از مرحله پاسخ در زمان و مکان مناسب گذر کرده و به عبارت دیگر خیلی سریع پاسخ هر تجاوزی را می‌دهد. درواقع اکنون، زمان و مکان مناسب برای پاسخ به تجاوزات آمریکا و رژیم صهیونیستی به شکل مستقیم است.

در ادامه این یادداشت آمده است، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران یک مقر مهم موساد را در اربیل منهدم کرد و هیچ توجهی به تهدیدات و بیانیه‌ها و … نداشت. ما اکنون در برابر مرحله‌ای متفاوت در منطقه قرار داریم که محور مقاومت به رهبری جمهوری اسلامی ایران آن را آغاز کرده و رهبری می‌کند و به نظر می‌رسد که دوره «صبر راهبردی» به پایان رسیده است.

این تحلیلگر فلسطینی در پایان مقاله خود نوشت، ویژگی‌های این مرحله جدید را می‌توان در تشدید تنش در جبهه‌های یمن، جنوب لبنان، سوریه و عراق در قالب حملات موشکی و پهپادی به اهداف آمریکایی و اسرائیلی، توقیف کشتی‌های اسرائیلی و همه کشتی‌هایی که مقصد آنها فلسطین اشغالی است مشاهده کرد. این یک پیام قوی از سوی ایران برای واشنگتن و تل‌آویو است که یا باید از آن درس عبرت بگیرند و یا اینکه در نهایت بهای سنگینی خواهند پرداخت.

بیشتر بخوانید  باز شدن سامانه یکپارچه برای ویرایش خودرو در شهریور ماه- اخبار صنعت و تجارت - اخبار اقتصادی تسنیم

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link