۱۴۰۳-۰۳-۱۰ ۴:۱۰ ب.ظ

ضوابط پرداخت مزایای معیشتی و رفاهی کارمندان ابلاغ شد/ سقف ۴برابری نسبت به حداقل مزایا- اخبار اقتصاد ایران – اخبار اقتصادی تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمد مخبر بخشنامه ضوابط اجرایی پرداخت مزایای جانبی به کارکنان دستگاه‌های اجرایی را ابلاغ کرد، شورای حقوق و دستمزد در جلسه‌های ۱۴۰۲/۲/۱۵، ۱۴۰۲/۳/۱۶ و ۱۴۰۲/۳/۲۲ و به‌استناد ماده (۷۴) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۱۳۸۶ و در اجرای بند (د) تبصره (۱۲) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور، ضوابط اجرایی پرداخت مزایای جانبی به کارکنان دستگاههای اجرایی را به‌شرح زیر تصویب کرد.

 

اخبار حقوق و دستمزد ,
ماده ۱ ـ در این مصوبه اصطلاحات زیر در معانی مشروح مربوط به‌کار می‌روند؛
۱ ـ دستگاه اجرایی: دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۱۳۸۶ و ماده (۲۹) قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه اقتصادی اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۳۹۵
۲  ـ مشمولان: کارکنان رسمی، پیمانی قرارداد کار معین و عناوین مشابه شاغل در دستگاههای اجرایی
۳ ـ مزایای جانبی: مزایای غیرمستمر خارج از حکم که به‌صورت نقدی و غیرنقدی به مشمولان تعلق می‌گیرد و شامل مزایای معیشتی رفاهی و جوانی جمعیت است.
۴ ـ مزایای معیشتی: مزایایی که در راستای کمک به تأمین نیازهای اساسی و هزینه‌های اصلی زندگی مشمولان و در قالب مزایای مرتبط با خوراک، حمل‌ونقل، مسکن، بهداشت و سلامت به آنها اعطا می‌شود و شامل اقلام زیر است؛
الف ـ خوراک: کمک‌هزینه غذا و ارائه مستقیم غذا و ارائه مستقیم اقلام خوراکی
ب ـ حمل‌ونقل: کمک‌هزینه ایاب و ذهاب خودروی سازمانی، سرویس رفت‌وآمد و کارت اعتباری استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی

بهداشت و سلامت بیمه تکمیلی بیمه عمر، امکان استفاده ویژه از خدمات مراکز بهداشتی و درمانی کالاهای بهداشتی پزشک مستقر و ارزیابی دوره‌ای وضعیت سلامت

بیشتر بخوانید  اسپانیایی ها قدرت خرید خود را از دست داده اند- اخبار اقتصاد جهان - اخبار اقتصادی تسنیم

۵ ـ مزایای رفاهی: مزایایی که در راستای بهبود سطح زندگی و رفاه مشمولان و خانواده‌هایشان به آنها اعطا می‌شود و شامل اقلام زیر است:

الف ـ تفریحی و ورزشی: اماکن و مراکز اقامتی، تفریحی، رفاهی فرهنگی و ورزشی یا مراکز اقامتی ـ تفریحی و امکان استفاده از آنها.
ب ـ انگیزشی و تشویقی: پاداش رضایت مردم و پاداش تشویقی
ج ـ حمایتی و هدایا: پرداختهای مناسبتی، تسهیلات بانکی قرض‌الحسنه و بن خرید کالای داخلی
۶ ـ مزایای جوانی جمعیت: مزایایی که در راستای تحکیم خانواده و افزایش جمعیـت بـه مشمولان اعطا می‌شود و شامل پاداش ازدواج، پاداش فرزندآوری و کمک‌هزینه مهدکودک می‌شود.

ماده ۲ ـ دستگاه اجرایی موظف است در اعطای مزایای جانبی به کارکنان خود به‌نحوی اقدام کند که در هر ماه حداکثر مزایای جانبی اعطایی به مشمولان از چهار برابر حداقل مزایای مذکور در همان دستگاه اجرایی تجاوز نکند.

 

در ادامه ۳ جدول مربوط به پرداختهای مناسبتی، رفاهیات مربوط به جوانی جمعیت (ازدواج و فرزندآوری) و انواع مزایای جانبی قابل مشاهده است.

اخبار حقوق و دستمزد ,

انتهای پیام/+

[ad_2]

Source link