۱۴۰۳-۰۳-۰۲ ۹:۴۹ ق.ظ

صنعا: با حضور آمریکا و انگلیس در آب های یمن به عنوان اهداف متخاصم برخورد می کنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، پارلمان دولت نجات ملی یمن با صدور بیانیه‌ای در واکنش به جنایت آمریکا در حمله به قایق‌های یمنی که با شهادت شماری از مبارزان یمنی همراه بود اعلام کرد، هدف قرار دادن قایق‌های یمن در چارچوب تلاش‌های آمریکا برای گسترش درگیری در جهان عرب و در راستای حمایت از رژیم صهیونیستی برای ارتکاب جنایات وحشتناک‌تر علیه فرزندان ملت فلسطین است.

پارلمان یمن افزود، با حضور آمریکا و انگلیس و سایر نیروهای اشغالگر (در آب‌های یمن) به‌عنوان اهداف متخاصم برخورد خواهد شد و تحرکات آمریکایی‌ها یک تهدید واقعی برای کشتیرانی بین‌المللی در دریای سرخ است.

این نهاد یمنی با تأکید بر حق یمن و نیروهای مسلح و امنیتی آن برای حفاظت از حاکمیت، جزایر و آب‌های دریایی خود در برابر تهدیدات خارجی از نیروهای ملی خواست دست به دست هم دهند و برای مقابله با تهدیدات آمریکایی ـ انگلیسی که تهدیدی برای امنیت کل کشورهای منطقه هستند، متحد شوند.

پارلمان یمن همچنین بر اهمیت تقویت پایداری ملی برای مقابله با متجاوزان و اشغالگران و مقابله با استکبار آمریکا، معیارهای دوگانه، تحریف حقایق و ادعاهای دروغین این کشور برای سرپوش گذاشتن بر تجاوزات وحشیانه و جنگ نسل‌کشی اشغالگران علیه غزه، تأکید کرد.

در این بیانیه از کشورهای عربی و اسلامی خواسته شده است در برابر تجاوزات وحشیانه رژیم صهیونیستی و محاصره ناعادلانه مردم فلسطین به نقش دینی، انسانی و اخلاقی مسئولانه خود عمل کنند.

پارلمان یمن همچنین خواستار وحدت یمنی‌ها در گفتمان و موضع خود در مقابله با تجاوزات مستمر صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها علیه مردم فلسطین، یمن، لبنان، سوریه و عراق شد.

بیشتر بخوانید  عصبانیت سران رژیم صهیونیستی: ایران در مذاکره با آمریکا هیچ امتیازی نداد- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم

مدیر دفتر رهبر انصارالله یمن: آمریکا هرگز از پاسخ و ضربات ما در امان نخواهد ماند

در همین ارتباط، سفرالصوفی، مدیر دفتر رهبر جنبش انصارالله یمن گفت: آمریکا با حمله به نیروهای مسلح یمن، به روی خود آتش گشوده و هرگز از پاسخ و ضربات نیروهای ما در امان نخواهد ماند.

یکشنبه‌شب یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد که ۱۰ نفر از نیروهای یمنی در درگیری با آمریکایی‌ها به شهادت رسیدند.

در عملیاتی که یکشنبه قایق‌های ارتش یمن در دریای سرخ به‌منظور توقیف یک کشتی انجام دادند، یحیی سریع تأیید کرد که ۳ قایق ارتش یمن از بین رفته است.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن همچنین تأکید کرد: نیروهای آمریکایی عواقب هدف قرار دادن قایق‌های نیروهای ما در دریای سرخ را خواهند دید. ما مجدداً به تمام کشورها توصیه می‌کنیم که به نقشه‌های دشمن آمریکایی که هدفش درگیر کردن آنها در دریای سرخ است، ورود نکنند. تحرکات نیروهای آمریکایی در دریای سرخ برای حفاظت از کشتی‌های اسرائیلی مانع ما برای حمایت از مردم غزه نمی‌شود.

انتهای پیام/+

[ad_2]

Source link