۱۴۰۳-۰۴-۰۲ ۱۲:۳۸ ق.ظ

صدور کیفرخواست ۷۰۰ صفحه‌ای برای پرونده جنایات منافقین

دادستان کل کشور گفت: کیفرخواست پرونده جنایات منافقین با ۷۰۰ صفحه به دادگاه رفته که امیدواریم دادگاه با دقت این مسئله را بررسی کند.

 

حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: ایران یکی از مدعیان جدی مقابله با جریان نفاق است که متاسفانه حمایت‌های بی در و پیکر استکبار غرب از منافقین در اوایل انقلاب و سال‌های بعد از آن خصوصا از سال ۶۰ به بعد تا کنون ادامه دارد.

وی با بیان اینکه از پیگیری جنایات منافقین کوتاه نخواهیم آمد گفت: جنایاتی که این جانیان به همراه عوامل دیگر استکبار انجام دادند منجر به شهادت ۱۷ هزار نفر از عزیزان کشور ایران شده است.

حجت‌الاسلام منتظری گفت: مقابله با منافقین و پیگیری پرونده جنایت‌های آن‌ها مسئله‌ای است که ملت ایران، نظام جمهوری اسلامی ایران و دستگاه قضایی از آن کوتاه نخواهد آمد و تا کنون کار‌های خوبی انجام شده و پرونده‌ای در این رابطه تشکیل شده است.

وی افزود: این پرونده با یک کیفرخواست ۷۰۰ صفحه‌ای به دادگاه رفته که امیدواریم دادگاه با دقت این مسئله را بررسی و همه عناصری که در این جنایات مرتبط بودند و مرتکب جنایت شدند را به سزای اعمالشان برسانند.

دادستان کل کشور در پایان گفت: دنیا شاهد است، جریان نفاق که همه استکبار به دنبال آن بود هم در زمانی که در ایران جنایت می‌کردند و هم بعد از رفتن از ایران و آنچه استکبار در توانش بود از آن‌ها حمایت کرد.

وی گفت: بالاخره اخیرا در ۳۰ خرداد امسال، این جنایتکاران با تیر غیب مواجه شدند و ان‌شاءالله مسائل اخیر آغازی برای نابودی این گروهک‌ها باشد.

بیشتر بخوانید  سکوت سردار آزمون درباره اختلاف با طارمی شکست