۱۴۰۳-۰۴-۰۱ ۱۱:۲۹ ب.ظ

شکست سامانه‌های دفاع هوایی صهیونیست‌ها در برابر موشک‌های مقاومت اسلامی عراق

یگان موشکی و پهپادی مقاومت عراق در عملیات دوم خود هم پایگاه نظامی یاردن را در جنوب غرب منطقه جولان اشغالی و نزدیکی مرزهای فلسطین اشغالی هدف قرار داد.

سرویس جهان مشرق – یگان پهپادی مقاومت اسلامی عراق از نیمه دوم ماه اسفند سال گذشته مرحله جدید عملیات علیه رژیم صهیونیستی را با هدف قرار دادن مراکز حساس و حیاتی در سرزمین های اشغالی آغاز کرده و تاکنون خسارت های زیادی به اشغالگران وارد آورده است.

براساس اطلاعاتی که یک منبع میدانی در اختیار گذاشته است، نیروهای مقاومت عراق در ادامه عملیات، سه مرکز حساس دیگر را در سرزمین های اشغالی با موشک کروز و پهپاد هدف قرار دادند و باز هم سامانه های دفاع هوایی رژیم صهیونیستی را ناکام گذاشتند.

به گفته این منبع میدانی، صبح روز یکشنبه نوزدهم فروردین، پهپادهای انتحاری و موشک های کروز جبهه مقاومت اسلامی عراق با عبور از سامانه های دفاع هوایی اردن و رژیم صهیونیستی، پایگاه نظامی یوهنتن را در جنوب سرزمین های اشغالی هدف قرار دادند.

این منبع میدانی با بیان این که فاصله این پایگاه تا مرز عراق حدود ۴۳۰ کیلومتر است، گفت: یگان موشکی و پهپادی مقاومت عراق در عملیات دوم خود هم پایگاه نظامی یاردن را در جنوب غرب منطقه جولان اشغالی و نزدیکی مرزهای فلسطین اشغالی هدف قرار داد.

وی افزود: این پایگاه نظامی از محور غربی به شهرک و فرودگاه ماهانی و همچنین به جاده راهبردی کریات شمونه – روش بینا و شهرک و پایگاه نظامی کتسارین متصل می شود و همین موقعیت اهمیتش را چند برابر کرده و تا مرزهای عراق حدود ۳۰۳ کیلومتر فاصله دارد.

شکست سامانه‌های دفاع هوایی صهیونیست‌ها با فناوری خاص پهپاد های مقاومت اسلامی عراق / جزئیات هدف قرار دادن سه پایگاه و مرکز حساس در سرزمین‌های اشغالی + نقشه میدانی
برای مشاهده اندازه اصلی روی نقشه کلیک کنید

به گفته این منبع میدانی، بامداد دوشنبه بیستم فروردین ماه، موشک های کروز و پهپادهای مقاومت اسلامی عراق باز هم برای هدف قرار دادن پایگاه های نظامی رژیم صهیونیستی به پرواز درآمدند و با عبور از آسمان اردن و پشت سرگذاشتن سامانه های دفاع هوایی صهیونیست ها به فلسطین اشغالی رسیدند.

بیشتر بخوانید  اختصاصی| مشارکت 5هزار نظامی آمریکایی در عملیات دیشب اسرائیلی ها برای ورود به غزه

این منبع میدانی که از نزدیک تحولات را در عراق دنبال می کند، گفت: در جریان این عملیات، پایگاه نظامی الیفالط در شمال شرق فلسطین اشغالی هدف قرار گرفت؛ این پایگاه نظامی در شمال دریاچه طبریا واقع شده و تا مرز عراق حدود ٣١١ کیلومتر فاصله دارد و در جنوب شهرک و پایگاه راهبردی روش بینا واقع شده است.

این منبع میدانی با بیان این که در یک ماه گذشته مقاومت از پهپادهای جدید و موشک های کروز استفاده کرده است، افزود: تاکنون شمار زیادی از پهپادها با موفقیت به اهداف مورد نظر اصابت کرده اند و فقط تعداد کمی رهگیری و در آسمان ساقط شده اند.

وی با بیان این که عملیات های یگان موشکی و پهپادی مقاومت اسلامی حامل یه پیام روشن برای صهیونیست ها است، تاکید کرد: هر روز که می گذرد دامنه عملیات گسترش می یابد و نیروهای مقاومت توانایی دارند میزان خسارت ها به رژیم صهیونیستی را افزایش دهند.

این منبع میدانی تصریح کرد: عملیات های انجام شده به خوبی ناتوانی و آسیب پذیری صهیونیست ها را به نمایش گذاشت و مقاومت اسلامی عراق هر لحظه می تواند هر منطقه ای را در سرزمین های اشغالی هدف قرار دهد و ضربات جبران ناپذیری را به رژیم صهیونیستی وارد کند.

به گزارش مشرق، رسانه های غربی، عبری، عربی در یک ماه گذشته تلاش زیادی کردند عملیات های پهپادی را کم رنگ و بی اثر نشان دهند اما برای افکار عمومی مشخص شده مقاومت اسلامی عراق به فناوری دست یافته که رژیم صهیونیستی را با تمامی امکانات نظامی بازنده میدان کرده و هر زمانی لازم شود می تواند انبوهی از آتش را بر روی صهیونیست ها خالی کند.

بیشتر بخوانید  فوری: ایران سفیر جدید سوئد را نمی‌پذیرد/امیرعبداللهیان: سفیر هم به استکهلم نمی‌فرستیم