۱۴۰۳-۰۳-۰۲ ۹:۲۹ ق.ظ

شلیک دست‌کم ۳ راکت از جنوب لبنان به فلسطین اشغالی

به گزارش مهدنو به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «دیلی‌استار» لبنان مدعی شلیک چهار راکت از جنوب لبنان به فلسطین اشغالی شد، اما برخی منابع دیگر شمار راکت‌های شلیک‌شده را سه فروند اعلام کردند.

شبکه خبری الجزیره گزارش داد راکت‌های شلیک‌شده از جنوب لبنان به شهرک «شلومی» در خاک فلسطین اشغالی اصابت کرد. این شبکه شلیک سه راکت را تأیید کرده است.

ارتش رژیم صهیونیستی و شورای شهر شلومی نیز با تأیید شلیک سه راکت از خاک لبنان روایت‌های متناقضی درباره محل فرود این راکت‌ها ارائه کرده‌اند. ارتش رژیم صهیونیستی گفته این راکت‌ها در دریا فرود آمده‌اند در حالی که رئیس شورای شهر شلومی مدعی فرود آنها در یک محوطه باز شده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشته مکان فرود این راکت‌ها و اینکه چه کسانی آنها را شلیک کرده‌اند هنوز مشخص نیست.

این راکت‌ها از منطقه «القلیله»، واقع در شمال شهر جنوبی «الناقوره» که در نزدیکی مرز فلسطین اشغالی واقع شده شلیک شده‌اند.

این خبر همزمان با تداوم حملات راکتی گروه‌های مقاومت فلسطین به مواضع رژیم صهیونیستی گزارش شده است.

درگیری میان گروه‌های مقاومت فلسطین با رژیم صهیونیستی از روز دوشنبه و پس از پایان ضرب‌الاجل مقاومت به تل‌آویو مبنی بر لزوم پایان تجاوزات این رژیم در قدس و مسجدالاقصی آغاز شده است.

ساعاتی قبل‌تر، گروه‌های مقاومت چندین بار حملاتی را به عمق فلسطین اشغالی انجام دادند. رژیم صهیونیستی در مقابل چندین حمله هوایی به غزه انجام داد و ۹۰۰۰ نیروی ذخیره ارتش را فراخواند.

رسانه‌ها گزارش داده‌اند تلاش‌های مصر برای وساطت میان دو طرف و برقراری آتش‌بس تا کنون نتیجه‌ای به همراه نداشته است.

بیشتر بخوانید  روزی که امام حسین (ع) حج را ناتمام گذاشت

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داده خمپاره‌ها و گلوله‌های تانک که رژیم صهیونیستی عصر پنجشنبه به سمت غزه شلیک کرد شمار زیادی از خانواده‌های فلسطینی را به فرار از منازل خود وادار کرد.

توسل رژیم صهیونیستی به حملات توپخانه‌ای در درگیری‌های چهار روزه این رژیم با گروه‌های مقاومت احتمال تلفات غیرنظامیان در غزه را افزایش داده است.