۱۴۰۳-۰۳-۰۲ ۹:۴۳ ق.ظ

شصت وهشتمین روز «طوفان الاقصی»|غزه به گورستان متجاوزان تبدیل شد/ هلاکت ۱۰ نظامی و انهدام ۷ دستگاه تانک ارتش اسرائیل

[ad_1]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، جنگنده‌های رژیم اسرائیل بامداد امروز چهارشنبه مناطق مختلفی از نوار غزه به ویژه محله‌های از شهر خان‌یونس را بمباران کردند که در اثر حملات، در یک  مورد، اعضای ۹ نفر از یک خانواده در این شهر به شهادت رسیدند.

مقابله نیروهای مقاومت فلسطین در غزه با متجاوزان ادامه داشت و آن‌ها توانستند در بخش‌هایی از شهر غزه وارد درگیری شدید با ارتش صهیونیستی شده و مانع پیشروی نظامیان صهیونیست شوند. ارتش رژیم اسرائیل رسما اذعان کرد که در درگیری‌های شمال غزه، ۸ نفر از نظامیان این رژیم به هلاکت رسیده‌اند که در میان آن سرکرده گردان ۱۳ تیپ گولانی نیز به چشم می‌خورد.

مجمع عمومی سازمان ملل در جلسه خود به پیش نویس قطعنامه انسانی که خواهان توقف جنگ علیه غزه بود، رأی مثبت دارد و برخی از کشورهای غیرمعروف به همراه رژیم اسرائیل به این قطعنامه غیرالزام آور رأی منفی‌ دادند.

مخاطبان گرامی مهمترین تحولات روز شصت و هشتم عملیات طوفان الأقصی از این قرار است:

**************************************************************

۱۴:۱۳- بیش از ۳۰ ساعت تجاوزات نظامیان صهیونیست به اردوگاه جنین

تجاوزات نظامیان صهیونیست به اردوگاه جنین بیش از ۳۰ ساعت است که همچنان ادامه دارد و متجاوزان صهیونیست، منازل مردم را هدف حملات خود قرار می دهند.

۱۴:۰۰ – حمله راکتی مقاومت فلسطین به پایگاه نظامی «رعیم»

گردان‌های القسام شاخه نظامی حماس از هدف قرار دادن پایگاه نظامی رعیم رژیم صهیونیستی در حملات راکتی خود خبر داد.

 

۱۳:۳۵- هدف قرار گرفتن ۷ تانک و ۲ نفربر ارتش اسرائیل در شمال خان یونس

رزمندگان گردانهای قسام شاخه نظامی حماس، ۷ دستگاه تانک و ۲ نفربر ارتش رژیم صهیونیستی را با راکت یاسین ۱۰۵ و بسته های انفجاری «شواظ» و نیز طی عملیات شهادت طلبانه در محور شرق و شمال خان یونس در جنوب نوار غزه هدف قرار دادند.

سرایاالقدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی هم از درگیریهای شدید رزمندگانش با نظامیان صهیونیست در محله الزیتون و هدف قرار دادن ۵ خودروی نظامی و یک نفربر آنها در شمال غزه خبر داد.

 

۱۳:۲۷- درگیری شدید رزمندگان مقاومت کرانه باختری با نظامیان صهیونیست در اردوگاه جنین

منابع خبری از درگیری‌های شدید میان رزمندگان مقاومت و نظامیان صهیونیست در ورودی اردوگاه جنین در کرانه باختری خبر دادند.

این منابع از رویارویی مستقیم میان مقاومت و یک یگان پیاده ارتش رژیم اشغالگر در ورودی اردوگاه جنین خبر داده‌اند.

 

۱۲:۴۳- حماس: مقاومت به وعده خود برای تبدیل غزه به گورستان ارتش صهیونیست وفادار است

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) تاکید کرد که مقاومت به ویژه گردانهای قسام به وعده خود برای تبدیل نوار غزه به گورستان اشغالگران متجاوز وفا می کند.
این جنبش افزود:  به صهیونیستها می گوییم که سران شکست خورده شما هیچ ارزشی برای نظامیانتان ندارد که هر روز دهها نفر از آنها کشته و زخمی می‌شوند.(+لینک)

 

۱۱:۴۲- یدیعوت آحارانوت: نبرد در منطقه الشجاعیه غزه بسیار خونین است

یدیعوت آحارانوت به نقل از منابع  ارتش رژیم صهیونیستی اعتراف کرد که نبرد ارتش با رزمندگان مقاومت در منطقه الشجاعیه  واقع در شمال غزه بسیار خونین است.
منابع اسرائیلی اعتراف کردند که طی شب گذشته تا این ساعت از روز چهارشنبه، دستکم ۱۰ نظامی از جمله یک سرهنگ و نیز یکی از فرماندهان تیپ گولانی به هلاکت رسیده اند که روز خونینی را برای متجاوزان در غزه رقم زده است.

بیشتر بخوانید  بازدهی ۱۱۰۰ درصدی صندوق سرو

 

۱۱:۴۰-«گردانهای المجاهدین» از انهدام یک تانک مرکاوا خبر داد/ نبرد تن به تن با صهیونیستها در محله الشجاعیه تشدید شد

گروه مقاومت «گردانهای المجاهدین» با اعلام موفقیت رزمندگانش در منهدم کردن یک دستگاه تانک مرکاوا از نبرد شدید و نفسگیر با نظامیان صهیونیست در محله الشجاعیه و وارد کردن تلفات به آنها خبر داد.

 

۱۱:۳۳- واشنگتن‌پست: آمریکا و اسرائیل در رأی‌گیری سازمان ملل منزوی‌تر شدند

روزنامه واشنگتن‌پست نوشته برخی از متحدان آمریکا از جمله استرالیا، کانادا، ژاپن موضع خود را تغییر داده و در جدیدترین رأی‌گیری سازمان ملل خواستار آتش‌بس در غزه شده‌اند.

روزنامه آمریکایی نوشته همزمان با افزایش تلفات غیرنظامیان در غزه و شدت گرفتن اعتراضات عمومی حامیان اصلی ایالات متحده آمریکا و اسرائیل نظرشان را نسبت به زمان آغاز جنگ تغییر داده‌اند.

واشنگتن‌پست با اشاره به نتیجه رأی‌گیری در مجمع عمومی شورای امنیت سازمان ملل نوشت: [نتیجه این رأی‌گیری] حاکی از انزوای تقریباً  کامل ایالات متحده بود و نشان داد که توافقی بر سر روایت آمریکا و اسرائیل وجود ندارد.»

روز سه‌شنبه مجمع عمومی سازمان ملل به قطعنامه‌ای که خواستار برقراری آتش‌بس فوری در غزه بود رأی مثبت داد. ۱۵۳ کشور به این قطعنامه رأی مثبت دادند.

۹ کشور و اسرائیل به این قطعنامه رأی مخالف دادند. ۲۳ کشور دیگر از جمله انگلیس به آن رأی ممتنع دادند.

 

۱۱:۲۵- افزایش تلفات ارتش رژیم صهیونیستی از شب گذشته تاکنون به ۱۰ نفر

با اعلام رسمی هلاکت یک سرهنگ تیپ یفتاح و فرمانده گردان تیپ گولانی، آمار هلاکت ارتش رژیم صهیونیستی از شب گذشته به ۱۰ نفر افزایش یافت.

 

۱۰:۵۴- اعلام رسمی هلاکت یک سرهنگ ارتش رژیم صهیونیستی

رسانه های عبری اعلام کردند که سرهنگ «یستحاق بن بشاط» فرمانده تیپ یفتاح در نبرد روز گذشته در شمال نوار غزه به همراه همقطارش، فرمانده گردان ۱۳ تیپ گولانی کشته شدند.

«تامر گرینبرگ»  سرکرده گردان ۱۳ تیپ گولانی در درگیری دیشب با مبارزان فلسطینی در منطقه الشجاعیه غزه به هلاکت رسید.

ارتش رژیم صهیونیستی به هلاکت ۸ نظامی خود در نبرد دیشب با مقاومت فلسطین در شمال غزه اذعان کرد.  

 

۱۰:۴۸- حمله خمپاره‌ای مقاومت فلسطین به تجمع نظامیان صهیونیست در شرق خان‌یونس

گردان‌های القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد که مراکز تجمع نظامیان صهیونیست را با خمپاره کالیبر ۶۰ در شرق خان یونس هدف قرار داده است.

 

۱۰:۲۴- موشکباران شهرکهای صهیونیست نشین اطراف نوار غزه

مقاومت فلسطین در پاسخ به جنایات مستمر رژیم صهیونیستی علیه مردم بی دفاع غزه،شهرکهای صهیونیست نشین اطراف نوار غزه را هدف حملات راکتی خود قرار داد.

 

۰۹:۵۴- هدف قرار گرفتن یک تانک مرکاوای دیگر ارتش رژیم صهیونیستی

گردانهای عزالدین القسام شاخه نظامی حماس از هدف قرار گرفتن یک دستگاه تانک مرکاوای ارتش رژیم صهیونیستی در منطقه معن شهر خان یونس با راکت یاسین ۲۰۵ خبر داد.

 

۰۹:۴۶- به صدا درآمدن آژیر خطر در شهرکهای صهیونیست نشین

ارتش رژیم اشغالگر از به صدا درآمدن آژیر خطر در شهرک‌های صهیونیست نشین اطراف نوار غزه خبر داد.

 

۰۹:۴۴- طرح رژیم صهیونیستی برای تداوم اشغالگری در شمال نوار غزه

روزنامه «یدیعوت آحارونوت» مدعی شد اسرائیل به مقامات آمریکایی ابلاغ کرده است که بخش زیادی از نیروهای نظامی این رژیم با پایان مرحله کنونی جنگ در شمال غزه باقی خواهند ماند و بازگشت شهروندان فلسطینی به این منطقه در بازه زمانی طولانی مدت و به صورت تدریجی انجام خواهد شد.

بیشتر بخوانید  المیادین: دو کشتی یونانی توسط ایران توقیف شدند

 

۰۹:۴۳- استفاده از اسرای فلسطینی به عنوان سپر انسانی برای پیشروی در غزه

مدتی پیش رژیم صهیونیستی با انتشار تصاویری از شهروندان فلسطینی که آنها را برهنه کرده بود، مدعی شد که نیروهای مقاومت حماس را بازداشت کرده است.
افرادی که بعدا مشخص شد اکثرشان شهروندانی بودند که به مشاغل مختلف از جمله خبرنگاری و نجاری مشغول بودند.
به تازگی تصاویری منتشر شده که نشان می دهد رژیم صهیونیستی از این افراد به عنوان سپر انسانی در در مناطقی از غزه از جمله جبالیا برای پیشروی استفاده می کند.

 

۰۹:۳۸- هلاکت سرکرده گردان ۱۳ تیپ گولانی

«تامر گرینبرگ»  سرکرده گردان ۱۳ تیپ گولانی در درگیری دیشب با مبارزان فلسطینی در منطقه الشجاعیه غزه به هلاکت رسید. علاوه بر آن ۷ نظامی دیگر رژیم صهیونیستی کشته شدند که ارتش این رژیم به هلاکت هشت نظامی خود در این درگیری‌ها اذعان کرد.

نوار غزه , فلسطین ,

«تامر گرینبرگ» فرمانده صهیونیست چند روز پیش خطاب به مبارزان مقاومت گفته بود: بیایید ببینیم چه کسی برای جنگ بهتر آماده شده است، ما تمایل بسیار زیادی برای حمله و قتل تعداد بیشتری از شما (مبارزان مقاومت) داریم.

 

۰۹:۳۳- درگیری‌های شدید در مناطق مختلف غزه

منابع محلی فلسطینی از درگیری‌های شدید بین مقاومت فلسطین با نیروهای اشغالگر اسرائیلی در محور شرق خان‌یونس، الزیتون، الشجاعیة و جبالیا خبر دادند.

 

۰۹:۱۶- ابوحمزه: حتی یک اسیر اسرائیلی‌ هم بدون آتش‌بس کامل در غزه آزاد نخواهد شد

سخنگوی سرایا القدس (شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی) با تاکید بر اینکه تنها گزینه مقاومت در جنگ با دشمن صهیونیستی، پیروزی است اعلام کرد آزادی اسرای صهیونیست تنها بعد از آتش‌بس کامل در غزه از طریق مذاکرات غیرمستقیم برای تبادل اسرا انجام می‌شود و حتی یک اسیر هم جز به این روش آزاد نخواهد شد.(+لینک)

 

۰۸:۲۱- اذعان ارتش اسرائیل به هلاکت ۸ نظامی دیگر صهیونیست

ارتش اسرائیل اعلام کرد در درگیری‌های شمال غزه ۸ نفر از نظامیان صهیونیست به هلاکت رسیده‌اند.

این ۸ نفر که یکی از آنها فرمانده گروهان در تیپ گولانی است، در کمین نیروهای قسام در منطقه شجاعیه به هلاکت رسیده‌اند. در جریان این درگیری ۴ نظامی دیگر صهیونیست نیز زخمی شدند که حال آنها هم وخیم گزارش شده است. 

نوار غزه , فلسطین ,

گردان‌های القسام شاخه نظامی حماس دیروز از هلاکت ۱۱ نظامی صهیونیست و انهدام ۷ خودرو در عملیات مبارزان فلسطینی در محله الشجاعیة خبر داده بود.

با وجود سانسور شدید کشته‌های جنگ، رسانه‌های رژیم صهیونیستی ، در عین حال اذعان کردند که از آغاز حمله زمینی این رژیم به غزه، ۱۱۳ نظامی این رژیم کشته شده‌اند.

 

۰۸:۱۶- شیخ نعیم قاسم: تا زمان توقف تجاوزات ضد غزه جبهه لبنان علیه اسرائیل باز خواهد ماند

معاون دبیر کل حزب‌الله با اشاره به اینکه دشمن صهیونیستی چیزی جز زبان زور نمی‌فهمد تاکید کرد، تا زمانی که تجاوزات اشغالگران علیه غزه ادامه داشته باشد جبهه لبنان ضد اسرائیل نیز باز است و هیچ یک از تهدیدات دشمنان تاثیری بر مقاومت ندارد.

 

تحولات مهم بامدادی شصت و هشتم روز عملیات طوفان الأقصی

 

درگیری شدید مقاومت با اشغالگران در غزه

?مرکز اطلاع رسانی فلسطین گزارش داد که مبارزان مقاومت فلسطین در محله‌های الزیتون و شجاعیه، واقع در شهر غزه وارد درگیری‌های شدیدی با نظامیان اشغالگر اسرائیلی شدند.

بیشتر بخوانید  لزوم تقویت نظارت دیوان عالی کشور بر محاکم

 

سازمان ملل خواستار توقف فوری جنگ علیه غزه شد

?مجمع عمومی سازمان ملل متحد به قطعنامه غیر الزام‌آوری که خواهان توقف فوری جنگ در غزه بود، رأی مثبت داد.

?۱۵۳ کشور به این قطعنامه رأی مثبت دادند و در مقابل ۱۰ کشور با آن مخالفت کردند و ۲۳ کشور همچنین به این قطعنامه رأی ممتنع دادند.

? آمریکا، اتریش، چک، گواتمالا، لیبریا، میکرونزی، نائورو، پاپوآ گینه نو، پاراگوئه و رژیم اسرائیل به این قطعنامه رأی منفی دادند.

 

رئیس مجمع عمومی سازمان ملل: ۷۰ درصد قربانیان جنگ غزه، زن و کودک هستند

?دنیس فرانسیس، رئیس مجمع عمومی سازمان ملل متحد تاکید کرد: آنچه در غزه شاهد هستیم، قتل و کشتار غیر نظامیان و نقض صریح قوانین انسانی بین‌المللی است.

?او در حین رأی گیری برای قطعنامه درباره توقف جنگ علیه غزه اظهار داشت: ۷۰ درصد از قربانیان جنگ در غزه زنان و کودکان هستند.

 

۹ شهید در بمباران خانه‌ای در جنوب غزه

?جنگنده های رژیم اسرائیل بامداد امروز چهارشنبه منزل خانواده مقداد واقع در محله «حی الأمل» شهر خان‌یونس را بمباران کردند که در اثر آن، ۹ تن از این خانواده به شهادت رسیدند.

 

فلسطین: آن ۱۰ عضو سازمان ملل مخالف جنگ علیه غزه، در مواضع خود بازنگری کنند

?تشکیلات خودگردان فلسطین بعد از موافقت مجمع عمومی سازمان ملل با آتش بس فوری در غزه ضمن استقبال از این تصمیم و رأی گیری، از کشورهایی که به این قطعنامه رأی مثبت داده‌اند خواست رژیم اسرائیل را ملزم به اجرای آن کنند.

?تشکیلات خودگردان با بیان اینکه رأی ۱۵۳ کشوری یعنی اینکه جهان مخالف حملات اشغالگران علیه ملت ماست، از ۱۰ عضو مجمع عمومی سازمان ملل که به این قطعنامه رأی منفی دادند، خواست در مواضع خود در قبال اجماع جهانی مخالف اشغالگری باز نگری کنند.

 

۲ شهید دیگر از خان‌یونس

?الجزیره خبر داد که در بمباران خانه خانواده «ابوعامر» در منطقه معسکر خان‌یونس، دو نفر شهید و چهار تن دیگر زخمی شدند.

?با شهادت این دو نفر، شمار شهدای بامدادی خان‌یونس به ۱۱ نفر افزایش یافت.

نوار غزه , فلسطین ,

 

حملات ارتش رژیم اسرائیل به سوریه و لبنان

?سخنگوی ارتش رژیم اسرائیل گفت که این رژیم سلسله حملاتی را به مواضع ارتش سوریه و زیرساخت‌های آن و مواضع حزب الله در لبنان داشته است.

 

شهادت خبرنگار دیگر در غزه

?بمباران نوار غزه از سوی جنگنده های رژیم اسرائیل منجر به شهادت یک خبرنگار دیگر به نام «عبدالکریم عوده» شد.

با شهادت عبدالکریم عوده خبرنگار فلسطینی در حملات رژیم صهیونیستی، آمار خبرنگاران شهید از ابتدای جنگ این رژیم علیه نوار غزه به ۸۷ نفر رسید.

نوار غزه , فلسطین ,

 

درگیری‌های شدید در جنین/ مبارزان فلسطینی: تجهیزات متجاوزان را منفجر کردیم

?گروه‌های مقاومت فلسطین در اردوگاه جنین اعلام کردند که مبارزان فلسطینی هم‌اکنون درگیری‌های شدیدی با متجاوزان در این منطقه دارند و آن‌ها موفق شده‌اند در ورودی شهرک «السیلة الحارثیه» چند بمب کنارجاده‌ای را در مسیر تجهیزات و خودروهای صهیونیست‌ها منفجر کنند.

?در این درگیری‌ها بر اساس ویدیوهای منتشر شده، یک نظامی صهیونیست مورد اصابت گلوله مقاومت قرار می‌گیرد و زخمی می‌شود.

 

این خبر در حال بروز رسانی است…

[ad_2]

Source link