۱۴۰۳-۰۳-۰۲ ۹:۴۳ ق.ظ

شبکه المیادین: تعرض و تجاوز داخل ارتش اسرائیل بیداد می‌کند

شبکه لبنانی المیادین در گزارشی خبر داد، شمار شکایت‌ها داخل ارتش اسرائیل از تعرض و تجاوز جنسی به‌شدت افزایش یافته و به‌گفته کارشناسان اسرائیلی به ارقامی نگران‌کننده رسیده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم شبکه المیادین به نقل از رسانه‌های اسرائیلی نوشت: شمار تعرض‌ها در ارتش اسرائیل روز به روز افزایش پیدا می‌کند و بین نظامیان پسر و دختر خدمت نظام گسترش فراوانی پیدا کرده است.

در این بین خبرنگار شبکه کان (رادیو و تلویزیون رسمی رژیم صهیونیستی) در توجیه افزایش شکایت‌ها از تعرض و تجاوز در ارتش اسرائیل، ادعا کرد: علت اصلی این افزایش به‌دلیل افزایش اعتماد قربانیان به ساختار پیگیری داخل ارتش است، امری که منجر به شجاعت این افراد برای طرح شکایت شده است.

با این حال این خبرنگار اعتراف می‌کند: ما در مقابل بیش از دو برابر شدن این ارقام هستیم و از ۲۲ مورد شکایت تجاوز به ۴۶ مورد تجاوز جنسی رسیده است، که رقمی بزرگ محسوب می‌شود، در حالی که رقم تعرض و ایجاد مزاحمت‌های جنسی داخل ارتش اسرائیل نیز در این مدت ۱۵۶۷ مورد اعلام شده است که باز هم رقمی بسیار نگران‌کننده است.

گفتنی است این شبکه رادیو و تلویزیون اسرائیلی ماه گذشته نیز خبر داده بود طی ۶ ماه اول سال ۲۰۲۲ میلادی ۱۱ مورد خودکشی داخل ارتش اسرائیل به ثبت رسیده است این در حالی است که آمار خودکشی در تمام سال ۲۰۲۱ فقط ۱۱ مورد بود و این رقم برای سال قبل از آن ۹ مورد اعلام شد.

بیشتر بخوانید  کارنامه حسن روحانی؛ از برنامه ۲ ماهه برای رفع بیکاری تا ثبت ضعیف‌ترین عملکرد در زمینه اشتغال +نمودار