۱۴۰۳-۰۳-۰۶ ۴:۰۶ ق.ظ

سیدحسن نصرالله: همه سناریوها روی میز است/ وضعیت عالی مقاومت

تهران-ایرنا- دبیرکل حزب‌الله لبنان در دیدار با وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن محکوم کردن حمایت یکجانبه امریکا و برخی کشورهای غربی از تهاجم رژیم صهیونیستی به غزه و کشتار مردم بی‌گناه فلسطین، تصریح کرد: امروز وضعیت مقاومت عالی و همه سناریوها کاملا آماده است.

دکترحسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در جریان سفر به لبنان، با سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار تحولات جاری منطقه بویژه تحولات فلسطین پس از عملیات طوفان الاقصی توسط گروه‌های مقاومت فلسطینی و تهاجم مستمر رژیم صهیونیستی به غزه و جنایات جنگی و ضدبشری رژیم غاصب و متجاوز صهیونیستی علیه غیرنظامیان و همچنین اقدامات تجاوزکارانه این رژیم علیه مسجدالاقصی و کرانه باختری و آمادگی کامل گروه‌های مقاومت فلسطینی برای مقابله با تهاجم رژیم صهیونیستی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار توضیحاتی در خصوص تلاش‌ها و تحرکات دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران و رایزنی با کشورهای مختلف و سازمان‌های بین‌المللی و پیگیری تشکیل جلسه اضطراری وزرای خارجه سازمان همکاری اسلامی با هدف توقف فوری جنایات جنگی رژیم صهیونیستی، لغو محاصره ظالمانه انسانی و ارسال کمک‌های بشردوستانه بین‌المللی شامل دارو، غذا، سوخت و آب آشامیدنی به نوار غزه ارایه کرد .

طرفین در این دیدار با محکوم کردن حمایت یکجانبه امریکا و برخی کشورهای غربی از تهاجم رژیم صهیونیستی به غزه و کشتار مردم بی‌گناه فلسطین و تجلیل از حمایت‌های گسترده مردمی از مقاومت فلسطینی در اقصی نقاط جهان، بر ضرورت وحدت و انسجام ملت‌ها و دولت‌های اسلامی و آزادیخواهان جهان و اقدام فوری و هماهنگ برای توقف جنایات رژیم صهیونیستی تاکید کردند.

بیشتر بخوانید  هواشناسی ایران 1402/04/28؛ پیش بینی هواشناسی از آب گرفتگی معابر در 12 استان- اخبار هواشناسی - اخبار اقتصادی تسنیم