۱۴۰۳-۰۳-۰۸ ۴:۵۱ ب.ظ

سخنگوی نُجَباء: فلسطین با موشک‌های «قاسم» می‌خوابد و بیدار می‌شود/ اعلام آمادگی برای حضور مستقیم در جنگ با اسرائیل

به گزارش مهدنو به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری فارس، سخنگوی رسمی مقاومت اسلامی نُجَباء در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری فارس تأکید کرد که زوال رژیم صهیونیستی به باوری فراگیر بدل شده است که علاوه بر امت اسلامی، خود صهیونیست‌ها نیز آن را دریافته‌اند.

مهندس «نصر الشَمَّری»، حکام رژیم‌های سازشکار عربی را هم‌سنگران اسرائیل توصیف کرد که موجودیت خود را به وجود رژیم صهیونیستی گره زده‌اند.
وی ضمن ستایش از ایستادگی مقاومت فلسطین در برابر دشمن، تصریح کرد که ملت عراق با همه توان آماده پشتیبانی از آنان است.
متن کامل این گفتگو به شرح ذیل است:

•  ۷۳ سال پس از روز نکبت (۱۵ می ۱۹۴۸) آیا شمارش معکوس برای زوال رژیم نژادپرست و تروریستی که بر پایه اشغالگری، شهرک‌سازی، استعمار و جرائم کشتار جمعی بنا شده، آغاز شده است؟
–  کسی که در این زمینه بیش از همه سخن گفته، رهبر معظم انقلاب (حفظه الله) است. همچنین مطالعات علمی و تحقیقات ارزشمندی در این زمینه انجام شده که همه آن‌ها در مورد نابودی قریب‌الوقوع این رژیم سرطانی خبیث صحبت می‌کنند.
اما از مهم‌ترین نشانه‌های فرارسیدن زوال رژیم صهیونیستی، همان ذهنیت و اعتقاد قلبی همه مسلمانان است که ایمان دارند این رژیم بدون‌شک نابود خواهد شد. باور فکری و ایمان قلبی خود صهیونیست‌ها نیز همین است که رژیمشان نابودشدنی است.
بنابراین، خطرناک‌تر از یهودی‌سازی این سرزمین، یهودی‌سازی فکر مسلمانان برای پذیرش موجودیت رژیم صهیونیستی و فراموشی آرمان فلسطین است. همان چیزی که انقلاب امام‌خمینی (قدس)، زعامت رهبر معظم انقلاب، مدیریت برجسته میدانی و شهامت شهید والامقام اسلام حاج‌قاسم سلیمانی و همچنین حزب‌الله پیروز و دبیرکل فرزانه‎اش سیدحسن نصرالله، آن را به شکست کشاندند. سیدحسن نصرالله کسی بود که افسانه شکست‌ناپذیری ارتش اسرائیل را باطل کرد.
همچنین مقاومت فلسطین که راه درست را انتخاب کرد، موفقیت‌های بزرگی را محقق کرد و با خون شهدا و همبستگی محور مقاومت، پیروزی‌های بزرگی به‌دست آمد. لذا می‌توان گفت که ما شاهد آغازِ پایانِ موجودیت رژیم صهیونیستی هستیم، حال نتایج نبرد فعلی هرچه می‌خواهد باشد.

بیشتر بخوانید  آژانس انرژی اتمی: اگر توافق با ایران تمدید نشود مذاکرات برجام با بحران مواجه خواهد شد

•  اخباری درباره پیشنهاد امارات به نتانیاهو برای اعزام مزدورانی که در یمن و سوریه جنگیده‌اند، منتشر شده است؛ تا همانطور که صهیونیست‌ها وعده داده بودند، از آن‌ها برای حمله زمینی به غزه استفاده شود. امارات همچنین در بمباران هوایی غزه مشارکت داشته است. این اقدامات را چگونه ارزیابی می‌کنید و پیام شما برای “آل نهیان” چیست؟ 
–  رژیم‌های حاکم بر کشورهای حاشیه خلیج‌فارس، ابزارهایی هستند که توسط استعمارگران در منطقه ایجاد شده‌اند تا از منافع آنان دفاع کنند و به آن‌ها در راستای دستیابی به اهداف شومشان کمک کنند. از جمله مهم‌ترین منافع و مصالح آن‌ها در منطقه، حمایت از رژیم صهیونیستی است. حاکمان امارات متحده و عربستان سعودی قبل از دیگران می‌دانند که موجودیتشان به وجود این رژیم ارتباط دارد و در صورت حذف رژیم صهیونیستی، نیاز کشورهای استکباری به آن‌ها برطرف خواهد شد. لذا این امر منتفی نیست؛ گرچه اکنون به‌صورت دقیق عملیاتی نشده است، اما به‌طور کلی آل‌سعود و آل‌نهیان از زمان تأسیس رژیم صهیونیستی در یک جبهه در کنار این رژیم بودند.
البته این‌بار کل منطقه در پیچ تاریخی مهمی قرار گرفته است و شاید آنان وقت کمی برای بازگشت به‌سمت خداوند، ملت و امت خود داشته باشند. هرچند بعید به‌نظر می‌رسد، ولی شاید آنان تغییر رفتار دهند. اما اگر این مهلت به پایان برسد، دیگر راه بازگشتی وجود نخواهد داشت.

•  تغییر موازنه قوا بین اسرائیل و مقاومت را چگونه ارزیابی می‌کنید و چه اموری در پس این تغییر وجود دارد؟
–  ما در مقاومت اسلامی معتقدیم که در آستانه یک تحول بزرگ در توازن قدرت جهانی به‌طور کلی و در منطقه غرب آسیا به‌طور خاص قرار داریم. هرکس امروز خود را به‌عنوان بازیگر اصلی در سیاست جهانی یا سیاست منطقه‌ای ثابت کند، می‌تواند برای حداقل ۴۰ سال آینده این نقش را ادامه دهد و این همان چیزی است که مقاومت در لبنان، عراق، یمن و ایران (به‌عنوان رهبر این محور) ثابت کرده است.
امروز مقاومت فلسطین ثابت کرد که به‌عنوان بازیگری بزرگ، مهم و اثرگذار وارد میدان شده است؛ تا آنجا که در قلب دشمنان وحشت ایجاد کرده و تمام زرادخانه‌های نظامی آن‌ها و اقدامات خبیث‌شان را خنثی می‌کند.

بیشتر بخوانید  پیدا شدن سومین گور دسته‌جمعی کودکان در کانادا

امروز فلسطین با موشک‌های “قاسم” که توسط مقاومت شلیک می‌شود، به خواب رفته و برمی‌خیزد. این موشک‌ها به سرتاسر مناطق اشغالی می‌رسند ودشمن، ناتوان از یافتن راه برون‌رفتی برای خود است؛ زیرا گنبد آهنین برایش سودی نداشت و در مورد حمله زمینی به غزه هم نتوانست به نتیجه برسد.
هم‌اکنون عدد موشک‌های پرتاب‌شده مقاومت از ۲۰۰۰ فراتر رفته و در صورتی که دشمن عملیات بزرگی را آغاز کند، هزاران قربانی در پی خواهد داشت.
لذا همان‌گونه که در ابتدا گفتم، ما الان شاهد آغازی بر پایان رژیم صهیونیستی هستیم؛ ضمن اینکه نشانه‌های پیروزی و افول هیمنه امریکا در منطقه را نیز نظاره‌گریم.

•  چه اتفاقی افتاده که رژیمی که تا قبل از سال ۲۰۰۰ همه کشورهای عربی را تهدید می‌کرد، اکنون توان رویارویی با گردان‌های “قدس” و “قسام” را ندارد؟
–  اولا، این سنت طبیعت است که هر پدیده نامطلوبی را از چرخه خارج می‌کند. رژیم صهیونیستی عناصر نابودی را در خود حمل می‌کند، زیرا به‌مثابه یک غده سرطانی است که باید از بین برود.
در ثانی، با توجه به جنبه ایدئولوژیک و پایه‌های فکری جامعه دشمن، در ذهن هریک از آن‌ها اندیشه نابودی رژیم صهیونیستی شکل گرفته است؛ در حالی که در طرف دیگر می‌بینید که طرفداران مقاومت ـ و در واقع همه ملت‌های عرب ـ فلسطین را حقی غصب‌شده می‌دانند که دیر یا زود به صاحبان اصلی خود باز خواهد گشت.
رهبری محور مقاومت و شهید بزرگ آن «حاج‌قاسم سلیمانی» با ارسال سلاح، انتقال تجربه و آموزش‌های نظامی، این انگیزه را تقویت کردند؛ به‌طوری که مقاومت فلسطین که در گذشته با سنگ از خود دفاع می‌کردند، اکنون به قدرتی رسیده‌اند که سراسر سرزمین‌های اشغالی را با موشک هدف می‌گیرند، رژیم اسرائیل را به وحشت افکنده و تمام تهدیداتش را به شکست می‌کشانند.

بیشتر بخوانید  ماجرا‌های «لیلا امامی» و همسرش «امیرعباس هویدا» / نماد «زن روشنفکر» در دوره پهلوی!

•  ملت عراق که دیروز با تظاهراتی میلیونی از ملت فلسطین حمایت کرد، چه پیامی برای نتانیاهو و مزدورانش در سطح منطقه داشت؟
–  ملت عراق جزو ملت‌هایی است که بیشترین همراهی را با مسأله فلسطین و مظلومیت ملت فلسطین دارد.
علی‌رغم سیاست جنگ‌های بی‌فایده، اشغال، محاصره اقتصادی، گروهک‌های تروریستی و جریان مشکوکی که توسط سفارت آمریکا بر عراق تحمیل شد، هنوز این روحیه ملت حفظ شده است.
عراقی‌ها سازش، تسلیم و یهودی‌سازی فکر مسلمانان را رد می‌کنند و با همه توان، از سلاح و انتقال تجربه گرفته تا حضور مستقیم در میدان، آماده پشتیبانی از فلسطین هستند.
ملت عراق مخالف هر نوع عادی‌سازی روابط با اسرائیل بوده و در مقابل ترفندهای خبیثانه دشمن می‌ایستد.