۱۴۰۳-۰۳-۱۰ ۵:۴۵ ب.ظ

ریزش ۵ ساختمان؛ از تعیین بازپرس ویژه تا فوت ۴ نفر

به گزارش خبرنگار مهر، ساعت ۱۲ و ۲۴ دقیقه ظهر دیروز بود که حادثه ریزش چند ساختمان در شهرک احمدیه خلازیر واقع در منطقه ۱۹ به آتش نشانی و هلال احمر اعلام شد و بلافاصله ۶ ایستگاه آتش نشانی و ۴ تیم ارزیاب هلال احمر به محل حادثه اعزام شدند.

پس از رسیدن نیروهای امدادی به محل حادثه مشاهده شد ۵ ساختمان در حال ساخت ریزش کرده‌اند و تعدادی نیز زیر آوار مانده‌اند.

ماجرا از این قرار بود که شهرداری برای مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز تهران به دنبال تخریب این ساختمان‌ها بوده است و بر همین اساس صبح روز گذشته عوامل شهرداری به همراه عوامل انتظامی و حکم قضائی جهت اجرای حکم تخریب به محل حادثه اعزام شده بودند اما در زمان اجرای تخریب به علت عدم رعایت نکات ایمنی توسط ساختمان‌ها تعداد ۵ ساختمان فروریختند که بر اثر آن چندین نفر زیر آوار گرفتار شدند.

به گفته سخنگوی آتش نشانی این ساختمان‌ها در حال ساخت بوده‌اند و کسی در آنها سکونت نداشته است اما همین ریزش منجر به گرفتاری ۶ نفر از عوامل شهرداری و انتظامی زیر آوار شد.

پس از این حادثه شهردار تهران با انتشار پیامی شهادت دو مأمور فرماندهی انتظامی در حادثه ریزش ساختمان‌های ناایمن در منطقه ۱۹ را تسلیت گفت.

متن پیام تسلیت علیرضا زاکانی شهردار تهران بدین شرح است:

برادر گرامی؛ سردار سرتیپ احمدرضا رادان

سلام علیکم

عروج شهادت‌گونه دو تن از همکاران جان‌برکف شما در حین خدمت صادقانه به مردم و مبارزه با سوداگران، در حادثه تخریب سازه‌های ناایمن و غیرمجاز در منطقه ۱۹ را به جنابعالی و پرسنل عزیز فراجا، خانواده معظم ایشان تبریک و تسلیت عرض می‌نمایم.

بیشتر بخوانید  حمایت آمریکا از نسخه اصلاح شده قطعنامه شورای امنیت درباره غزه

بی شک همشهریان شما در کلانشهر تهران، توسعه و امنیت خود را مدیون پایمردی و خدمات یاران همرزم به‌حق پیوستگان، سلیمان‌آبادی و اسماعیلی می‌دانند.
از درگاه خداوند متعال برای این دو عزیز بزرگوار رحمت و رضوان الهی، برای بیت معزا و بازماندگان ارجمند صبر جمیل و اجر جزیل و ثبات قدم در تداوم آرمان‌های بلند شهیدان را طلب می‌کنیم.

عملیات کماکان ادامه دارد / ‏‬ احتمال محبوسی یک نفر در زیر آوار

با گذشت حدود ۲۲ ساعت از وقوع حادثه هنوز عملیات آواربرداری ادامه دارد و به گفته سخنگوی آتش نشانی احتمالاً یک نفر دیگر هنوز زیر آوار است و البته این موضوع قطعیت ندارد.

هنوز علت دقیق حادثه روز گذشته و اینکه چه موضوعی منجر به وقوع این حادثه شده است مشخص نیست و پیگیری‌ها حاکی از این است که هنوز هیچ فردی در رابطه با وقوع حادثه دستگیر و بازداشت نشده‌اند و باید منتظر پایان عملیات آواربرداری ماند.