۱۴۰۳-۰۳-۰۸ ۵:۲۴ ب.ظ

رژیم صهیونیستی یک قدم در مقابل حماس عقب نشست

[ad_1]

به گزارش گروه عبری خبرگزاری تسنیم، شبکه رادیو و تلویزیون سراسری رژیم صهیونیستی (کان) در گزارشی در این رابطه اعلام کرد، اسرائیل اعلام آمادگی کرده است که در صورت پیشرفت در مذاکرات مسئله آزادی شماری از اسرای امنیتی از جمله اسرایی که به جرم قتل اسرائیلی‌ها در زندان به سر می‌برند را بررسی می‌کند.

این رسانه عبری زبان به نقل از منابع آگاه خبر داد: با این حال تل‌آویو همچنان مخالف اجرای پیش شرط حماس در رابطه با آتش بس دائم پیش از پرداختن به مسئله توافق مبادله اسرا است.

این منابع خبر دادند، دیوید برنیاع رئیس موساد قرار است طی روزهای آینده مجددا با محمد بن عبدالرحمن آل ثانی نخست وزیر قطر دیدار و این پیشنهادات را با وی در میان بگذارد.

برخی دیگر از رسانه‌های عبری زبان هم اعلام کردند، اسرائیل اعلام آمادگی کرده است در صورت آغاز مذاکرات لیستی از اسامی مورد درخواست حماس برای آزادی را دریافت و آنها را مورد بررسی قرار دهد.

با این حال براساس تاکید مکرر رهبران حماس، این گروه مبارز فلسطینی خواستار توقف کامل جنگ پیش از آغاز مذاکرات مبادله اسرا و آزادی تمامی اسرای فلسطینی در مقابل تمامی اسرای اسرائیلی است.

لازم به ذکر است بعد از رسوایی هلاکت سه اسیر صهیونیست که با وجود برافراشتن پرچم سفید توسط نظامیان صهیونیست از پای درآمدند، کابنیه رژیم صهیونیستی به شدت تحت فشار قرار گرفته است و گفته می‌شود کابینه جنگ اسرائیل در نشست امشب خود پیشنهادات جدیدی را برای ارائه به میانجی‌ها مورد بررسی قرار بدهد.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

بیشتر بخوانید  ایرانی ترین الفین کشور در بام نفت ایران افتتاح می شود- اخبار نفت و انرژی - اخبار اقتصادی تسنیم