۱۴۰۳-۰۳-۰۶ ۲:۰۸ ق.ظ

روسیه: آمریکا و انگلیس با حمله به یمن قطعنامه شورای امنیت را به انحراف کشاندند

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، روسیه گفت حملات آمریکا و انگلیس به یمن قوانین بین‌المللی را نقض کرده و استفاده اشتباهی از قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد کرده است. 

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: «حملات هوایی آمریکا به یمن مصداق دیگری از به انحراف کشاندن قطعنامه‌های شورای امنیت توسط آمریکا و انگلیس است.»

زاخارووا اضافه کرد که این حملات نشان‌دهنده «بی‌اعتنایی کامل به قوانین بین‌المللی است» و تنش‌ها در منطقه را افزایش می‌دهد. 

 

در نود و هشمین روز عملیات «طوفان الاقصی» آمریکا و انگلیس در حمایت از رژیم صهیونیستی بامداد امروز به اهدافی در خاک یمن تجاوز کردند.

فرمانده نیروی هوایی آمریکا در منطقه ادعا کرد: ۶۰ هدف در ۱۶ مراکز وابسته به ارتش یمن را هدف حمله هوایی قرار داده است و در این حمله بیش از ۱۰۰موشک هوشمند به کار گرفته است.

ارتش یمن در واکنش اولیه به حملات هوایی آمریکا و انگلیس و چند کشور به اهدافی در یمن، موشک‌هایی به سمت ناوها و کشتی‌های متجاوزان در دریای سرخ شلیک کرد.

 «محمد عبدالسلام»، رئیس هیئت مذاکره کننده و سخنگوی انصارالله یمن در واکنش به این تجاوز گفت: تجاوز به یمن مطلقا و به هیچ وجه توجیه پذیر نیست  زیرا هیچ تهدیدی برای کشتیرانی بین المللی در دریای سرخ و دریای  عرب وجود نداشته است و حملات ما متوجه کشتی‌های اسرائیلی یا کشتی‌هایی است  که به سمت بنادر فلسطین اشغالی حرکت می کنند و این حملات ادامه خواهد داشت.

عبدالسلام تاکید کرد: نیروهای مسلح یمنی تنها  پاسخ اولیه ‌ای به این حملات دادند و ما بزودی  حملات و پاسخ خود را گسترش خواهیم داد.

بیشتر بخوانید  عمده مصدومیت ها به علت مواد منفجره دست ساز / رهگذران مراقب باشند - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

انتهای پیام/ 

[ad_2]

Source link