۱۴۰۳-۰۳-۰۸ ۵:۰۳ ب.ظ

روایت اهالی غزه از بی اعتمادی به وعده آتش بس اسرائیل در نخستین روز توافق/گزارش اختصاصی

[ad_1]

به گزارش سایت عربی خبرگزاری تسنیم، مشاهدات خبرنگار ما در نوار غزه حاکی از آن است که علی رغم اعلام خبر برقراری آتش بس ۴ روزه در غزه از ساعت ۷ صبح امروز، همچنان صدای گلوله و خمپاره نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی از داخل شهر به گوش می رسد تا مشخص شود پس از هفته ها رایزنی های سیاسی و منطقه ای، صهیونیست ها بار دیگر به عهدشکنی نسبت به تعهدات مندرج در توافق روی آورده اند.

 

.

 

همزمان ده ها هزار نفر از اهالی اردوگاه ها و مناطق مختلف شهر غزه، از جمله جبالیا، بیت حانون، بیت لاهیا و شجاعیه که از زمان جنگ به بیرون از شهر پناه آورده اند، اکنون در دروازه ورودی شهر تجمع کرده اند. این در حالی است که نظامیان اسرائیلی با شلیک گلوله، مانع از نزدیکی آنها به ورودی شهر غزه می شوند.

علاوه بر این سرمای شدید سبب شده تا فلسطینیان مجبور شوند با قطع درختان و آتش زدن آنها خود را در مقابل سرمای طاقت فرسا گرم کنند.

یک جوان اهل غزه در ورودی شهر غزه به خبرنگار تسنیم گفت: قطع اینترنت و خطوط تلفن سبب شده تا اساسا اطلاعی از سرنوشت خانواده و نزدیکانمان در داخل شهر نداشته باشیم، نمی دانیم که آنها زنده اند یا به شهادت رسیده اند. شهدای ما در داخل شهر و در کف خیابان ها مانده اند. در اینجا با آتش زدن درختان خودمان رو گرم می کنیم. ما فقط می خواهیم به شهرمان که اسرائیلی ها آن را اشغال کرده اند بازگردیم.

بیشتر بخوانید  اولین نشست مناظره انتخاباتی احزاب در همدان

نوار غزه , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) , فلسطین , طوفان الاقصی ,

یک شهروند سالخورده فلسطینی با اشاره به محاصره اهالی غزه توسط تانک های ارتش رژیم صهیونیستی به خبرنگار تسنیم در این باریکه گفت: این آتش بس واقعی نیست، این آتش بسی دروغین و فریبکارانه است.

نوار غزه , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) , فلسطین , طوفان الاقصی ,

برقراری آتش بس در چهل و نهمین روز نبرد طوفان الاقصی در شرایطی است که بسیاری از ناظران و کارشناسان مسائل منطقه ای و بین الملل بر این باورند که این توافق احتمالا عمر زیادی نخواهد داشت و تحرکات نظامیان اسرائیلی نیز حاکی از آن است که ارتش رژیم صهیونیستی خود را برای ادامه این نبرد خونین آماده می کند.

انتهای پیام/+

[ad_2]

Source link