۱۴۰۳-۰۳-۰۶ ۲:۴۷ ق.ظ

رهبر انقلاب: کسانی که محیط زیست را نابود می‌کنند از خبیث‌ترین افراد هستند

رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کردند: کسانی که محیط زیست را نابود می‌کنند از خبیث‌ترین افراد هستند.

به گزارش مهدنو به نقل از ایسنا، کانال اطلاع رسانی اخبار حضرت آیت‌الله‌خامنه‌ای به مناسبت روز ۱۳ فروردین روز طبیعت، به بازخوانی بخشی از بیانات ایشان درباره طبیعت پرداخت.

رهبر انقلاب خاطرنشان کردند: لجوج‌ترین، خبیث‌ترین، سرسخت‌ترین دشمنان که خصوصیّاتی برایش ذکر میشود؛ یکی از خصوصیّات این است: اِذا تَوَلّی‌ سَعی‌ فِی الاَرضِ لِیُفسِدَ فیها وَ یُهلِکَ الحَرثَ و النَّسل؛ حرث و نسل را از بین میبرد، فاسد میکند؛ کشت را – یعنی تولید گیاهی را و تولید انسانی را – نابود میکند و از بین میبرد.

امروز اگر شما نگاه کنید در سیاست‌های دنیا می‌توانید پیدا کنید کسانی را که همین کار را بالفعل با همه‌ی ملّتها و یا با بسیاری از ملّتها دارند انجام میدهند؛ اِهلاک حرث و اِهلاک نسل؛ این را خدای متعال فساد میداند، بعد هم میفرماید: وَ اللهُ لا یُحِبُّ الفَساد.

ده‌ها روایت با مضامین عالی در اسلام، در متون دینی ما درباره‌ی زمین، درباره‌ی محیط زیست ما هست؛… که اشاره میکند به فراورده‌های روی زمین که همه‌اش مال بشریّت و متعلّق به شما است؛ قضیّه‌ی محیط زیست خیلی قضیّه‌ی مهمّی است. ۹۳/۱۲/۱۷

بیشتر بخوانید  پیام مهم شهیدان به ادامه دهندگان راهشان در امان بودن از ترس و اندوه است/ نباید اجازه داد برنامه دشمن برای مأیوس یا منحرف کردن جوانان موفق شود