۱۴۰۳-۰۳-۰۶ ۴:۲۳ ق.ظ

رسانه های صهیونیستی: حزب الله می تواند طی ۲ ساعت ۱۰۰۰ موشک به تل آویو شلیک کند

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، درحالی که هراس صهیونیست‌ها از جنگ گسترده با حزب‌الله روز به روز بیشتر می‌شود و بر لزوم جلوگیری از وقوع چنین جنگی تأکید دارند، رسانه‌های عبری روز گذشته گزارش دادند که حزب‌الله می‌تواند طی ۲ ساعت حدود ۱۰۰۰ موشک به‌سمت تل‌آویو شلیک کند که برخی از آنها نقطه‌زن هستند و برخی دیگر مستقیماً به برج‌های بلند تل‌آویو برخورد خواهند کرد.

«گرشون هکوهین» ژنرال ذخیره در ارتش رژیم صهیونستی در این زمینه اظهار داشت: حزب‌الله با تلاشی ساده تاکنون موفق شده است از بازگشت اسرائیلی‌ها به شهرک‌های شمالی جلوگیری کند.

وی در گفت‌وگو با شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی ابراز کرد: در زمان حاضر حزب‌الله به‌طور میانگین با شلیک روزانه ۳ تا ۴ موشک و چند پهپاد توانسته است مانع بازگشت ده‌ها هزار اسرائیلی به مناطق شمالی شود. این حزب‌ همچنین موفق شده است از تبدیل شدن درگیری‌ها به یک جنگ همه‌جانبه جلوگیری کند و فرماندهی منطقه شمالی ارتش اسرائیل از ابتدا فهمیده بود که در موضع دفاعی قرار دارد و بهتر است امور را به‌سمت یک جنگ گسترده نبرد.

«دویر کاریو» مسئول سابق شاباک نیز در همین زمینه گفت: اسرائیل در آستانه جنگ سوم با لبنان قرار دارد و باید بدانیم که توانایی حزب‌الله بسیار بیشتر از حماس است و قدرت آتشی که از جانب لبنان به‌روی اسرائیلی‌ها گشوده خواهد شد کاملاً متفاوت از غزه است.

وی افزود: سؤال مهمی که در این راستا مطرح می‌شود آن است؛ آیا یک جنگ واقعی در شمال اسرائیل (فلسطین اشغالی) آغاز خواهد شد و آیا قدرت جنگی اسرائیل در برابر حزب‌الله کافی است؟ ما امیدواریم که درگیری‌ها در سطح کنونی بماند و کمتر شود و تاکنون نیز ارتش اسرائیل تلفات زیادی در نتیجه عملیات‌‌های حزب‌الله داده است.

بیشتر بخوانید  ببینید | آتش‌بازی طارمی تمامی ندارد؛ گل دوم پورتو توسط مهدی به کاردیف سیتی

بر این اساس نهادهای امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی با برآوردهای خود همچنان تلاش دارند به مقامات سیاسی و نظامی این رژیم درباره عواقب حماقت و بی‌تدبیری آنها هشدار دهند و تصویر واقعی‌تری از ادامه جنگ به‌ویژه گسترش درگیری در مرز لبنان و فلسطین اشغالی ارائه دهند،
در همین زمینه مؤسسه امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی اعلام کرد: اسرائیل تنها در یک روز جنگ با حزب‌الله باید با هزاران موشکی که از سمت لبنان شلیک می‌شود مقابله کند، در روزهای اول جنگ حدود ۶ هزار موشک به‌سمت اسرائیل (فلسطین اشغالی) شلیک خواهد شد و بعد از آن روزانه در معرض شلیک ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ موشک قرار می‌گیریم.

کارشناسان امنیتی رژیم صهیونیستی نیز معتقدند که سامانه‌های پدافندی اسرائیل از جمله گنبد آهنین قدرت رهگیری شمار زیادی از موشک‌های حزب‌الله را ندارند.

وب‌سایت عبری والا به نقل از منابع ارشد امنیتی و نظامی در تل‌آویو اعلام کرد: بر اساس برآوردهای ارتش اسرائیل، حزب‌الله بیش از ۱۵۰ هزار موشک در انواع مختلف دارد. بعد از ۱۸ سال از جنگ دوم با لبنان، حزب‌الله به‌شکل قابل‌توجهی درحال پیشرفت است و برآوردها نشان می‌دهد زرادخانه حزب‌الله شامل موشک‌هایی است که برد آنها بین ۱۵ تا ۷۰۰ کیلومتر است، همچنین برد موشک‌های بالدار حزب‌الله به ۲۰۰ و برد پهپادهای آن به ۴۰۰ کیلومتر می‌رسد.

این رسانه عبری اضافه کرد: حزب‌الله علاوه بر موشک‌های ضدزره پیشرفته کورنت، به موشک‌های ساحل به دریا C802 ساخت چین و موشک‌های ساخت روسیه «یاخونت» مجهز است. حزب‌الله همچنین صدها پهپاد برای انجام مأموریت‌های تاکتیکی مختلف دارد.

روزنامه صهیونیستی هاآرتص نیز با ابراز نگرانی درباره احتمال وقوع جنگ گسترده با لبنان اعلام کرد: علی‌رغم تلاش‌هایی که اسرائیل برای هدف قرار دادن پروژه موشک‌های نقطه‌زن حزب‌‌الله انجام داده است اما این حزب توانسته است قابلیت‌های موشکی خود را به‌گونه‌ای گسترش دهد که دستگاه امنیتی اسرائیل را نگران می‌کند.

بیشتر بخوانید  وعده جذاب به استقلال - خبرآنلاین

انتهای پیام/+

[ad_2]

Source link