۱۴۰۳-۰۳-۰۲ ۸:۴۹ ق.ظ

دیپلمات آمریکایی: اسرائیل مقابل فلسطینی ها کاملاً شکست خورد/ اکنون همه نگاه ها به حزب الله است- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، در میان اعترافات محافل و کارشناسان و رسانه‌های رژیم صهیونیستی به ناتوانی این رژیم در مقابله با گروه‌های مقاومت فلسطین و عملیات بزرگ «طوفان الاقصی»، «مارتین ایندیک» دیپلمات آمریکایی که برای دو دوره سفیر کشورش در فلسطین اشغالی بوده طی گفت‌وگو با نشریه آمریکایی فارن افرز اعلام کرد که اسرائیل در مقابله با عملیات طوفان الاقصی به طور کامل شکست خورد و هدف حماس گسترش این عملیات به یک جنگ همه‌جانبه است.

این دیپلمات آمریکایی افزود: این عملیات بزرگ فلسطینی‌ها بیانگر شکست کامل مقامات اسرائیلی است. اسرائیلی‌ها عادت کرده‌اند که از طریق ابزارهای جاسوسی پیشرفته خود دقیقاً بدانند فلسطینی‌ها چه می‌کنند و یک دیوار حائل بسیار پرهزینه بین غزه و شهرک‌های اسرائیلی ایجاد کرده و تصور می‌کردند که حماس هرگز چنین حمله بزرگی انجام نمی‌دهد. اما مشخص شد که این یک فریب بزرگ بود.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه چه عاملی جنبش حماس را وادار به انجام این عملیات کرد گفت: من از این عملیات واقعاً غافلگیر شدم اما فکر می‌کنم در شرایطی که آمریکا به عنوان بخشی از توافق احتمالی عادی‌سازی روابط میان عربستان و اسرائیل، تل‌آویو را برای دادن امتیاز به تشکیلات خودگردان فلسطین تحت فشار قرار داده، این عملیات فرصتی برای حماس جهت مانع‌تراشی در روند این توافق است.

سفیر سابق ایالات متحده در فلسطین اشغالی تصریح کرد: در این میان طرفی که باید به شدت مراقب آن بود حزب‌الله است و همه نگاه‌ها به این حزب است که در صورت افزایش تعداد شهدای فلسطینی ممکن است به میدان بیاید. حزب‌الله ۱۵۰ هزار موشک دارد که می‌تواند به شهرهای اصلی اسرائیل (فلسطین اشغالی) شلیک کند و این منجر به وقوع یک جنگ همه‌جانبه خواهد شد.

بیشتر بخوانید  استقرار بمب افکن های آمریکا در جنوب ترکیه

انتهای پیام/؛

[ad_2]

Source link