۱۴۰۳-۰۳-۰۸ ۵:۱۳ ب.ظ

درخواست انگلیس و رژیم صهیونیستی برای تشکیل جلسه شورای امنیت علیه ایران

به گزارش خبرگزاری رویترز، انگلیس، رومانی و لیبریا در نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل ادعا کردند به احتمال زیاد ایران از یک یا چند هواپیمای بدون سرنشین (پهپاد) برای انجام حمله به نفتکش صهیونیستی در سواحل دریای عمان استفاده کرده است.

در ادامه این نامه به شورای امنیت سازمان ملل آمده است: این حمله امنیت حمل و نقل بین المللی را تهدید می‌کند و یک خطر بزرگ برای تجارت بین الملل و نقض آشکار قوانین بین المللی است.

انگلیس در این نامه مدعی شده است که این اقدام ایران باید توسط جامعه بین المللی به شدت محکوم شود.

نمایندگانی که این نامه انگلیس به شورای امنیت سازمان ملل را امضا کرده اند، گفتند انتظار می‌رود لندن این موضوع را در جلسه غیرعلنی شورای امنیت سازمان ملل که قرار است در روز‌های آینده تشکیل شود، پیگیری کند.

نمایندگان انگلیس، لیبریا و رومانی در این نامه تاکید کردند: انگلیس و رومانی به همراه شرکای منطقه‌ای و بین المللی خود تحقیقات کاملی در مورد این حمله انجام خواهند داد و مدارکی در این زمینه در روز‌های آینده در اختیار شورای امنیت قرار خواهد گرفت.

رژیم صهیونیستی هم در نامه‌ای جداگانه به شورای امنیت سازمان ملل گفته هر اقدامی را در جهت حفاظت از منافع شهروندانش با جدیت پیگیری خواهد کرد.

گیلعاد اردان، سفیر رژیم صهیونیستی در آمریکا و نماینده این رژیم در سازمان ملل مدعی شد: فعالیت‌های خصمانه و بی وقفه ایران در منطقه برای ما خطرآفرین است و ما انتظار داریم شورای امنیت سازمان ملل اقدامی مشخص در جهت کاهش این تهدید‌ها در منطقه انجام دهد.

بیشتر بخوانید  ناموس ژاپنی در دست سرباز آمریکایی!+ عکس

با این حال، مقامات ایران طی روز‌های اخیر هرگونه دخالت در انفجار و حمله پهپادی به نفتکش “مرسر استریت” را رد کرده اند.

آمریکا و انگلیس در روز‌های گذشته اعلام کردند همراه با متحدان خود در منطقه و در جهان به این حمله پهپادی پاسخ خواهند داد. پنجشنبه گذشته یک نفتکش متعلق به یک شرکت صهیونیستی در سواحل عمان مورد حمله پهپادی قرار گرفت که در پی آن دو خدمه کشتی یکی انگلیسی و دیگری رومانیایی کشته شدند.