۱۴۰۳-۰۳-۰۲ ۹:۳۰ ق.ظ

دارندگان دسته چک های قدیمی تا مهر فرصت دارند / ۹۱٫۷درصد چک ها وصول شدند- اخبار پول | ارز | بانک – اخبار اقتصادی تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تازه‌ترین آمار بانک مرکزی از وضعیت مبادلات چک نشان می‌دهد، طی خرداد ماه ۱۴۰۲، ۹۱٫۷ درصد از کل چک‌های مبادله‌شده در سامانه چکاوک وصول شده است، این نسبت از نظر مبلغی نیز معادل ۸۸٫۴ درصد است.

درصد تعداد و مبلغ چک‌های وصول‌شده در ماه قبل از آن (اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۲) به‌ترتیب معادل ۹۲٫۲ درصد و ۸۹٫۳ درصد بوده است، همچنین این نسبت در ماه مشابه سال قبل به‌ترتیب برابر ۹۰٫۵ درصد و ۸۹٫۱ درصد بوده است.

چک برگشتی , بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ,

* از ابتدای مهرماه،‌ چک‌های قدیمی فقط در بانک خودشان پذیرفته می‌شوند

پیشتر بانک مرکزی در بخشنامه‌ شماره ۷۹۹۶۶ در مورخه ۱۴۰۲/۴/۷ به شبکه بانکی اعلام کرد: از ابتدای مهرماه سال جاری، چک‌های قدیمی (چک‌های بدون نیاز به ثبت و تأیید در سامانه صیاد) فقط در شعب بانک‌های صادرکننده دسته‌چک پذیرفته می‌شوند و دارندگان این دسته‌چک‌ها در فرصت باقی‌مانده می‌توانند به شعب خود مراجعه و دسته‌چک صیادی جدید دریافت کنند.

در همین زمینه لازم به ذکر است چک‌های جدید بنفش‌رنگ که الزام ثبت و تأیید در سامانه صیاد دارند مورد اقبال عمومی بوده و ۸۸٫۴ درصد چک‌های مبادله‌شده از چک‌های جدید بوده است.

انتهای پیام/+

[ad_2]

Source link

بیشتر بخوانید  حفاری کویت در میدان گازی آرش قبل از مشخص شدن مرز دریایی با ایران- اخبار اقتصاد جهان - اخبار اقتصادی تسنیم