۱۴۰۳-۰۴-۰۲ ۱۲:۲۱ ق.ظ

خودرو‌های جدید فراری وارد میدان خواهند شد

خودروساز لوکس اسپرت فراری دو مدل پلاگین هیبریدی جدید رونمایی کرد که در سری‌های محدود تولید می‌شوند و در بالاترین حد قیمت خود قرار دارند. این دو مدل جدید جاده‌ای بر اساس ابرخودروی SF ۹۰ Stradale ۲۰۱۹، (استراداله) از برنامه XX فراری الهام گرفته شده‌اند.

این برنامه که در دو دهه گذشته توسعه یافته است، قصد دارد به رانندگان خاص فراری خودرو‌هایی منحصر به فرد را ارائه دهد که بر اساس مدل‌های رده بالای آن هستند.

این شرکت اعلام کرد که SF ۹۰ XX استراداله (کوپه) دارای قیمت اولیه ۷۷۰ هزار یورو (۸۴۰ هزار و ۳۷۸ دلار) خواهد بود در حالی که SF ۹۰ XX Spider مجهز به سقف جمع شونده ۸۵۰ هزار یورو خواهد بود.

فراری در مجموع ۱۵ مدل جدید بین سال‌های ۲۰۲۳ و ۲۰۲۶ عرضه خواهد کرد تا با استراتژی سرعت عرضه خود مطابقت داشته باشد و طرفداران ثروتمند خود با خودرو‌های جدید و گران قیمت که در تعداد محدود تولید می‌شوند انحصار را حفظ کنند. این‌ها شامل اولین وسیله نقلیه تمام الکتریکی فراری خواهد بود که در سال ۲۰۲۵ ارائه خواهد شد.

SF ۹۰ XX استراداله در ۷۹۹ دستگاه تولید خواهد شد و اولین تحویل آن به مشتریان در سه ماهه دوم سال آینده در اروپا پیش‌بینی می‌شود. همتای اسپایدر آن در ۵۹۹ دستگاه تولید خواهد شد و تحویل آن از سه ماهه پایانی سال ۲۰۲۴ آغاز خواهد شد. فراری گفت که تمام تولیدات در حال حاضر فروخته شده است.

باتری‌های لیتیوم یونی SF ۹۰ XX استراداله و SF ۹۰ XX Spider جدید به آن‌ها اجازه می‌دهد تا برد ۲۵ کیلومتری در حالت تمام‌الکتریکی را طی کنند.

بیشتر بخوانید  همتی: آماده دیدار با جو بایدن هستم /آمریکایی‌ها سیگنال‌های مثبتی فرستاده‌اند اما...