۱۴۰۳-۰۳-۱۰ ۴:۲۰ ب.ظ

حمله ارتش سوریه به مواضع تروریست ها/ مواضع گروهک «ترکستانی» و «تحریر الشام»کانون این حمله- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، ارتش سوریه امروز جمعه در واکنش به حمله تروریستی به مراسم فارغ‌التحصیلی دانشکده افسری سوریه در استان حمص،  مقرهای حزب «ترکستانی» و «کتیبة المهاجرین» را در «اریحا»، «جسر الشغور»، «ادلب»، «بنش» و «سرمین» هدف حملات خود قرار داد.

شبکه تلویزیونی «المیادین» گزارش داد که هواپیماهای سوریه و روسیه مواضع حزب ترکستانی را در «سهل الغاب»، واقع در شمال غربی حماة و حومه غربی ادلب هدف قرار دادند.

بر اساس این گزارش، ارتش سوریه مقر و انبارهای تروریست‌های «هیئت تحریر الشام» و هم‌پیمانان آن را هدف شدیدترین حملات توپخانه‌ای و هوایی قرار داد.

 

.

پای گروهک تروریستی «ترکستانی» در میان است؟!

شبکه تلویزیونی المیادین همچنین در گزارش خود آورده است،که اطلاعات به دست آمده حاکی از آن است که قطعاتی از پهپادهای پیشرفته ۳ ماه پیش به حزب ترکستانی و «کتیبة المهاجرین» منتقل شده است. در این گزارش ادعا شده است که فرانسه این فناوری را در اختیار آنها قرار داده است.

بعد از ظهر دیروز عناصر تروریستی در استان ادلب با پهپاد مراسم فارغ‌التحصیلی دانشکده افسری استان حمص را هدف قرار دادند که منجر به جان باختن ۸۹ نفر و زخمی شدن ۲۷۷ نفر دیگر شد.دولت سوریه سه روز عزای عمومی اعلام کرده است.

هنوز هیچ گروهی رسما مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است.  وزارت خارجه سوریه نیز اعلام کرد: «این جنایت نشان دهنده پافشاری عاملان آن بر تداوم اتخاذ رویکرد تروریستی وحشیانه و خونین‌شان است که مردم سوریه سال‌هاست به آن مبتلا بوده و از آن رنج می‌برند».

انتهای پیام/

بیشتر بخوانید  ضوابط پرداخت مزایای معیشتی و رفاهی کارمندان ابلاغ شد/ سقف 4برابری نسبت به حداقل مزایا- اخبار اقتصاد ایران - اخبار اقتصادی تسنیم

[ad_2]

Source link